Столичен рефер взе дербито на Кюстендилско ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 15 Март 2010 14:47

Таско Тасков
Бившият играч на Спартак (Плевен) – Таско Тасков ще надува свирката в регионалното дерби между Велбъжд (Кюстендил) и Миньор (Бобов дол). Срещата е от междинния ХХIII кръг на Югозападната „В” група. Всички мачове ще се играят в сряда от 15 часа. На Тасков ще асистират Иво Боев и Николай Стайков. Назначението за резервен съдия е за Михаил Цонев

Дупнишкият адвокат Йонко Гергов бе назначен за главен рефер на двубоя Пирин (Разлог) – Беласица (Петрич). Негови асистенти ще бъдат съгражданинът му Калоян Кацаров и Владимир Лилов от Бобов дол. Резервен съдия е Иво Герасимов от Бобов дол.

Пернишки представители на футболната Темида ще свирят срещата Нови Искър – Ботев (Ихтиман). За втори път този сезон наряд за централен съдия получи Мирослав Петров. Флага ще вдигат Тони Кирилов и Кристиан Бонев. Четвърти арбитър е Димитър Димитров.

Светослав Джевизов ще реферира двубоя между Левски (Елин Пелин) и Бенковски (Пазарджик). Синът на футболната легенда на ЦСКА – Спас Джевизов ще разчита на колегите си Милко Николов и Ивайло Ненков, които ще действат около страничната линия. Четвърти съдия е Пламен Божидаров.

Йонко Гергов

Витоша (Долна Диканя) посреща Витоша (Бистрица), а срещата е поверена на Пресиян Коев. Засади ще маркират лайнсмените Дениз Соколов и Иво Тонев. Резервен арбитър е Петър Доровски.

Софийско трио ще обслужва мача между Места (Хаджидимово) и Перун (Кресна). Правосъдие ще раздава Димитър Буров, подпомогнат от асистентите си Георги Тодоров и Димитър Добромиров. Функциите на четвърти съдия ще изпълнява благоевградчанинът Георги Иванов.

Мирослав Максимов
Първи официален мач през 2010 година ще ръководи столичният рефер Иво Ценов. През есента той направи сполучлив дебют като главен съдия в трета дивизия. На него е възложен мача между Бенковски (Костинброд) и Германея (Сапарева баня). Съдийската тройка допълват Симеон Дочев и Антон Вуковски. Четвърти рефер е Кирил Юруков от София.

Мирослав Максимов от Сандански получи назначение за срещата Сливнишки герой (Сливница) – Струмска слава (Радомир). Срещата бе изтеглена за неделя и се изигра на изкуствен терен на ст. "Георги Аспарухов". Символичните домакини от "Сливнишки герой" спечелиха с 3-1. Първи асистент на двубоя бе  Костадин Миндов, а втори – Илиян Илиев. Последният нашумя през ноември 2008 година, когато извади от популярна ТВ игра награда от 11 000 лева. Функциите на резервен съдия изпълняваше Драган Стойков – Пикси от Благоевград.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623