СКОНТО ООД

altech.bg%20
Спортният министър награди параолимпийци ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 04 Март 2010 01:20
 
 Параолимпиецът Александър Стоянов (№1) от Варна ще бъде един от тримата ни представители във Ванкувър този месец 

Зимният курорт Юндола бе домакин на Национално ученическо първенство по ски бягане за ученици с нарушено зрение. Проявата е ежегодна и се организира от Българската параолимпийска асоциация (БПА) с изключителната помощ на Община Велинград и лично на кмета Иван Лебанов.

Активно съдействие оказаха състезателите на велинградските клубове „Чепинец” и „Атлас”, които придружаваха участниците в стартовете по трасето.

Първенството за ученици с нарушено зрение е в рамките на ученическите игри и се финансира от Министерството на физическото възпитание и спорта (МФВС) и Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН).

 
 Един от най-малките участници - Хакан Осман

В България има 2 специализирани учебни заведения, в които се обучават ученици с нарушено зрение. Те се намират в София и Варна.

Първенството включваше два състезателни дни. В първият (26 февруари) участниците премериха сили на по-дългата дистанция от 2 км, а ден по-късно те се състезаваха на 1 км.

Общо 21 състезатели във възрастовите групи девойки и юноши, момичета и момчета взеха участие в надпреварата.

Сред тях бяха и тримата ни параолимпийци - варненецът Александър Стоянов и столичаните Йоанна Ерменкова и Ивайло Вътов. От 12 до 21 март 2010 година във Ванкувър (Канада) те ще ни  представят в ски бягането.

В комплексното класиране първото място взе отборът на Варна с 43 точки, а представителите на София събраха актив от 37 точки.

 
Спортният министър Свилен Нейков (вдясно) с учениците от Варна

Националното ученическо първенство бе уважено и от спортният министър Свилен Нейков. Той бе придружен от заместникът си Иван Ценов и главният секретар на ведомството Любомир Василев.

Освен полагащите им се отличия и лакомства, всички участници бяха наградени и със спортни раници от Община Велинград.

 Кметът на Велинград Иван Лебанов връчва осигурените от Общината награди

Шефът на БПА Илия Лалов връчи специален плакет на Иван Лебанов по случай навършване на 30 години от спечелването на първият медал за България от Зимна олимпиада.

 

Интервюто със Свилен Нейков може да почетете ТУК.

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

24 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

КРМарек (Дупница)2:0Пирин (ГД)
КРГранит (Владая)1:3Рилски спортист
КРБотев (Ихтиман)1:1Балкан (Бот)
КРПирин (Разлог)0:0Сливнишки герой
КРЛевски (Чепинци)3:3Перун (Кресна)
ОТЛБеласица (Пч)-:-Вихрен (Санд)
КРФК Кюстендил3:0Велбъжд (Кн)
КРБанско0:5Чавдар (Етрополе)

25 октомври 2020 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)4:0Надежда (Добр)

"А" РГ Пз - XI кръг

24 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

КР   Марица (Белово)2:1Левски (Ракитово)
КР   Родопи (Коз)1:2Балкан (Варвара)
КР Величково0:2Вихър (Ветрен)
КРОборище II (Пан)0:6Брацигово
КР              Тракия (Пз)2:0Лозен

25 октомври 2020 г. (неделя) - 15:00 ч.

КРЧико-Бунара (Бяга)4:1Чепинец (Вел)    
КРСарая3:0Спартак (Кал)
КРТракиец (Глав)1:3Левски (Пат)
 Локомотив (Септ)-почива

Обл. п-во за деца - V кръг

25 октомври 2020 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЛевски (Пат)0:7Чепинец (Вел)
mallbg.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)12+1829
2ФК Кюстендил12+2226
3Вихрен (Сандански)11+1326
4Беласица (Петрич)11+8 24
5Чавдар (Етрополе)12+1122
6Оборище (Панагюрище)12+720
7Ботев (Ихтиман)12+216
8
Пирин (Гоце Делчев)12+516
9
Балкан (Ботевград)12+215
10
Надежда (Доброславци)12-515
11Рилски спортист (Самоков)12-215
12Сливнишки герой (Сливница)12 014
13Гранит (Владая)12-1212
14Пирин (Разлог)12-912
 15  Левски (Чепинци)12-1111
16Велбъжд (Кюстендил)12-1711
17Перун (Кресна)12-139
18Банско12-221
  
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

31 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Велбъжд (Кн)-:-Оборище (Пан)
16:00Чавдар (Етрополе)-:-Гранит (Владая)
16:00Пирин (ГД)-:-Банско
16:00Рилски спортист-:-Левски (Чепинци)
16:00Балкан (Бот)-:-Пирин (Разлог)
ОТЛНадежда (Добр)-:-Беласица (Пч)
16:00Сливнишки герой-:-Марек (Дупница)
16:00Вихрен (Санд)-:-Ботев (Ихтиман)
16:00Перун (Кресна)-:-ФК Кюстендил

Класиране - "А" РГ - Пз

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)11+3333
 2 Балкан (Варвара)11+2430
3Брацигово10+3327
 4 Левски (Паталеница)11+2024
5Марица (Белово)10+618
6Чепинец (Велинград)11+817
7Величково10-114
 8 Тракиец (Главиница)11 014
9Вихър (Ветрен)10-213
10
Родопи (Козарско)10-410
11Тракия (Пазарджик)10-910
 12 Локомотив (Септември)10-1010
13Левски (Ракитово)10-29
14Спартак (Калугерово)10-228
15Оборище II (Панагюрище)11-257
16Сарая10-276
17Лозен10-221
 

Подробно класиране

"А" РГ Пз - XII кръг

31 октомври 2020 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Брацигово-:-Левски (Ракитово)
14:00Лозен-:-Величково
14:00      Вихър (Ветрен)-:-Марица (Белово)       

1 ноември 2020 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чепинец (Вел)-:-Тракиец (Глав)
14:00Оборище II (Пан)-:-Чико-Бунара (Бяга)
14:00Левски (Пат)-:-Родопи (Коз)
14:00Спартак (Кал)-:-Тракия (Пз)
14:00Локомотив (Септ)-:-Сарая
 Балкан (Варвара)-почива

Кой е тук?

В момента има 26 посетителя в сайта

Приятели

. .
.