СКОНТО ООД

altech.bg%20
Спортният министър награди параолимпийци ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 04 Март 2010 00:20
 
 Параолимпиецът Александър Стоянов (№1) от Варна ще бъде един от тримата ни представители във Ванкувър този месец 

Зимният курорт Юндола бе домакин на Национално ученическо първенство по ски бягане за ученици с нарушено зрение. Проявата е ежегодна и се организира от Българската параолимпийска асоциация (БПА) с изключителната помощ на Община Велинград и лично на кмета Иван Лебанов.

Активно съдействие оказаха състезателите на велинградските клубове „Чепинец” и „Атлас”, които придружаваха участниците в стартовете по трасето.

Първенството за ученици с нарушено зрение е в рамките на ученическите игри и се финансира от Министерството на физическото възпитание и спорта (МФВС) и Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН).

 
 Един от най-малките участници - Хакан Осман

В България има 2 специализирани учебни заведения, в които се обучават ученици с нарушено зрение. Те се намират в София и Варна.

Първенството включваше два състезателни дни. В първият (26 февруари) участниците премериха сили на по-дългата дистанция от 2 км, а ден по-късно те се състезаваха на 1 км.

Общо 21 състезатели във възрастовите групи девойки и юноши, момичета и момчета взеха участие в надпреварата.

Сред тях бяха и тримата ни параолимпийци - варненецът Александър Стоянов и столичаните Йоанна Ерменкова и Ивайло Вътов. От 12 до 21 март 2010 година във Ванкувър (Канада) те ще ни  представят в ски бягането.

В комплексното класиране първото място взе отборът на Варна с 43 точки, а представителите на София събраха актив от 37 точки.

 
Спортният министър Свилен Нейков (вдясно) с учениците от Варна

Националното ученическо първенство бе уважено и от спортният министър Свилен Нейков. Той бе придружен от заместникът си Иван Ценов и главният секретар на ведомството Любомир Василев.

Освен полагащите им се отличия и лакомства, всички участници бяха наградени и със спортни раници от Община Велинград.

 Кметът на Велинград Иван Лебанов връчва осигурените от Общината награди

Шефът на БПА Илия Лалов връчи специален плакет на Иван Лебанов по случай навършване на 30 години от спечелването на първият медал за България от Зимна олимпиада.

 

Интервюто със Свилен Нейков може да почетете ТУК.

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XV кръг

10 ноември 2018 г. (събота) - 14:00 ч.

КРСпортист (Своге)
0:0Хебър (Пз)
КРОборище (Пан)
2:1Балкан (Бот)
КРМарек (Дупница)
4:0Надежда (Добр)
КРПирин (Разлог)
1:0Ботев (Ихтиман)
КРГерманея (Сб)
0:2Сливнишки герой
КРВихрен (Санд)
1:0Велбъжд (Кн)
КРБеласица (Пч)
0:1Банско
КРРилски спортист
2:2Чавдар (Етрополе)
КРМиньор (Пк)
1:0Септември (Сим)

"А" ОФГ Пз - XIII кръг

10 ноември 2018 г. (събота) - 14:00 ч.

КР Брацигово
0:3Балкан (Варвара)
КР    Локомотив (Септ)
0:7Левски (Пат)
КР Сарая4:0 Вихър (Ветрен)
КР  Тракиец (Глав)
1:0Родопи (Коз)

11 ноември 2018 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЧико-Бунара (Бяга)
3:0Чепинец (Вел)
КРСпартак (Кал)
2:0Марица (Белово)
КР Оборище II (Пан)
0:0Величково
КР Тракия (Пз)
3:0Ботев (М. клисура)
hippoland.net
shopsector.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
15+2138
2Оборище (Панагюрище)
15+1536
3 Сливнишки герой (Сливница)
15+1531
 4  Пирин (Разлог)
15+1530
5 Вихрен (Сандански)
15+529
6 Банско
15+1429
7Миньор (Перник)
15+323
8Чавдар (Етрополе)
15+920
9Рилски спортист (Самоков)
15-520
10
Германея (Сапарева баня)
15-820
11Беласица (Петрич)
15+519
 12 Балкан (Ботевград)
15-816
13Ботев (Ихтиман)
15-816
14Марек (Дупница)
15-314
 15  Септември (Симитли)
15-813
16Надежда (Доброславци)
15-2012
17Спортист (Своге)
15-148
18Велбъжд (Кюстендил)
15-283
 

Подробно класиране

Голмайстори (до XIV кръг) - ЮЗ ТЛ

16Христо СпасовБанско
15Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
8Руслан ИвановХебър (Пазарджик)
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XVI кръг

17 ноември 2018 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Хебър (Пз)
-:-Миньор (Пк)
14:00Оборище (Пан)
-:-Вихрен (Санд)
14:00Ботев (Ихтиман)
-:-Беласица (Пч)
14:00Балкан (Бот)
-:-Сливнишки герой
14:00Септември (Сим)
-:-Германея (Сб)
14:00Чавдар (Етрополе)
-:-Пирин (Разлог)
14:00Банско
-:-Спортист (Своге)
14:00Велбъжд (Кн)-:-Марек (Дупница)
14:00Надежда (Добр)
-:-Рилски спортист

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
13+3534
2Левски (Паталеница)
13+2431
3Чепинец (Велинград)
13+1929
 4 Балкан (Варвара)
13+1426
5Брацигово
13+1022
6Сарая
13+922
7Величково
13+1021
 8 Тракиец (Главиница)
13-1219
9Тракия (Пазарджик)
13-617
10
Спартак (Калугерово)
13+215
11Вихър (Ветрен)
13-614
 12 Оборище II (Панагюрище)
13-413
13Родопи (Козарско)
13-89
14Марица (Белово)
13-179
 15  Ботев (Момина клисура)
13-345
 16 Локомотив (Септември)
13-363
 

Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XIV кръг

17 ноември 2018 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Марица (Белово)
-:-Тракиец (Глав)  
14:00Величково-:-Левски (Пат)
14:00Родопи (Коз)
-:-Брацигово
14:00Балкан (Варвара)
-:-Тракия (Пз)   

18 ноември 2018 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чепинец (Вел)
-:-Сарая
14:00Оборище II (Пан)
-:-Чико-Бунара (Бяга)
14:00   Ботев (М. клисура)
-:-Локомотив (Септ)
14:00  Вихър (Ветрен)-:-Спартак (Кал)

Кой е тук?

В момента има 38 посетителя в сайта

Приятели

. .
.