СКОНТО ООД

altech.bg%20
Юндола стана столица на ски бягането ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 08 Февруари 2010 14:03

 
 Николай Кондев трупа солидна преднина пред преследвачите си по пътя към първото място, извоювано със съотборникът му Тодор Машов

Живописният курорт Юндола отново влезе в ролята си на едно от най-големите огнища на българското ски бягане.

Пистата, намираща се на 17 км отстояние от Велинград и заобиколена от величествени иглолистни гори през 1981 година бе домакин на кръг от Световната купа.

На 7 февруари почитателите на белите спортове видяха на живо по-голямата част от бегачите ни от няколко поколения, представяли ни на големи първенства и олимпиади през годините.

За първи път в България бе проведен отборен спринт в ски бягането. Проявата бе организирана от Община Велинград и БФСки. Състезанието премина под патронажа на кмета на родопския град Иван Лебанов, който преди близо 3 десетилетия завоюва славното бронзово отличие на олимпиадата в Лейк Плесид (САЩ).

В състезанието „Бегачите” при мъжете се записаха за участие общо 14 отбора. Те бяха съставени от по двама бегачи. Всеки един от участниците пробяга по две дистанции от 500 метра. След всяка обиколка правото да продължи получаваше неговият съотборник.

Велинградчанинът Николай Кондев и съотборникът му Тодор Машов триумфираха като победители в българската премиера на зрелищната надпревара на 2 км свободен стил.

Шампионският тандем Кондев - Машов натрупа убийствен аванс от 41 секунди пред преследвачите си Чавдар Гълев и Иван Бирников, които се наредиха на второ място. Възпитаниците на велинградската ски школа изпревариха драматично с 3 секунди заелите трето място Искрен Планков и Иво Петков.

 

 Участникът на две олимпиади - Искрен Планков (на преден план) води люта битка за второто място с друг кадър на велинградската ски школа - Чавдар Гълев

ФОТО: Георги БИЗЕВ

При дамите единствената участничка Марияна Скендерова от Велинград, премина с елегантен стил разстоянието от 500 метра и събра овации от присъстващите.

Церемонията по награждаването на призьорите протече пред ски училище „Лебанов”.

Купите  на най-бързите при мъжете връчи председателят на Общински съвет – Велинград Мустафа Джамбаз.

 

 Призьорите от отборният спринт на Юндола

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Кметът на Общината Иван Лебанов пък награди с  почетни плакети 10 известни деятели в белия спорт за принос в развитието на ски спорта.

Сред получилите признание бе и личния треньор на първият ни медалист от Зимна олимпиада - Стефан Митков.

На 14 февруари 2010 година се навършват точно 30 години от спечелването на бронзовото отличие на Иван Лебанов на 30 км ски бягане в Лейк Плесид (САЩ). По случай наближаващият юбилей „майсторът на писалките” получи 2 плакета и картина. Наградите бяха връчени от Петър Панков, Стефан Митков и Милош Иванчев.

 

 Директорът на направление "Ски бягане" към БФСки - Петър Панков (вляво) току що е наградил Иван Лебанов по случай 30-та годишнина от спечелването на първият медал за България от Зимни олимпийски игри

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Богатия спортен календар на Юндола в олимпийския месец февруари продължава.

От 10 до 14 февруари 2010 година зимният център посреща най-младите ски бегачи в Държавното първенство за момичета и момчета, юноши и девойки младша възраст.

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

23 март 2019 г. (събота) - 15:00 ч.

КРЧавдар (Етрополе)
0:1Хебър (Пз)
КРОборище (Пан)
2:0Германея (Сб)
КРРилски спортист
3:0Беласица (Пч)
КРВихрен (Санд)
2:1Миньор (Пк)
КРБотев (Ихтиман)
1:5Банско
КРНадежда (Добр)
2:0Септември (Сим)
КРВелбъжд (Кн)1:1Сливнишки герой
КРМарек (Дупница)
0:2Спортист (Своге)
КРПирин (Разлог)
2:0Балкан (Бот)
hippoland.net

"А" ОФГ Пз - XIX кръг

23 март 2019 г. (събота) - 15:00 ч.

КРСарая
5:2Тракиец (Глав)
КРРодопи (Коз)
0:0Балкан (Варвара)
КР   Вихър (Ветрен)
0:3Левски (Пат)

24 март 2019 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Чепинец (Вел)
-:-Локомотив (Септ)
15:00 Оборище II (Пан)
-:-Тракия (Пз)  
15:00Чико-Бунара (Бяга)
-:-Брацигово
15:00Марица (Белово)
-:-Ботев (М. клисура)
15:00Спартак (Кал)
-:-Величково

Обл. п-во за деца - VIII кръг

24 март 2019 г. (неделя) - 10:30 ч.

10:30Чепинец (Вел)-:-Локомотив (Септ)
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
23+3259
2Оборище (Панагюрище)
23+2153
3 Вихрен (Сандански)
23+1044
 4  Банско
23+2044
5 Пирин (Разлог)
23+1743
6 Сливнишки герой (Сливница)
23+2343
7Миньор (Перник)
23+634
8Рилски спортист (Самоков)
23+234
9Беласица (Петрич)
23+630
10
Чавдар (Етрополе)
23+629
11Марек (Дупница)23-226
 12 Германея (Сапарева баня)
23-1626
13Надежда (Доброславци)
23-1922
14Септември (Симитли)
23-822
 15  Ботев (Ихтиман)
23-2722
16Спортист (Своге)
23-1718
17Балкан (Ботевград)
23-1818
18Велбъжд (Кюстендил)
23-368
 

Есенно класиране  Подробно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (до XXI кръг)

19Христо СпасовБанско
18Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
11Мариан ХаджиевСл. герой (Сливница)

ЮЗ Трета лига - XXIV кръг

30 март 2019 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Хебър (Пз)
-:-Надежда (Добр)
15:00Сливнишки герой
-:-Оборище (Пан)
15:00Миньор (Пк)
-:-Марек (Дупница)
15:00Септември (Сим)-:-Велбъжд (Кн)
15:00Балкан (Бот)
-:-Ботев (Ихтиман)
15:00Банско
-:-Чавдар (Етрополе)
15:00Германея (Сб)
-:-Вихрен (Санд)
15:00Спортист (Своге)-:-Рилски спортист
15:00Беласица (Пч)
-:-Пирин (Разлог)
shopsector.com%20

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
18+5349
2Чепинец (Велинград)
18+2439
3Левски (Паталеница)
18+2537
 4 Балкан (Варвара)
18+1833
5Брацигово
18+1932
6Сарая
18+931
7Тракия (Пазарджик)
18-328
 8 Величково
18+726
9Тракиец (Главиница)
18-1325
10
Вихър (Ветрен)
18-1518
11Спартак (Калугерово)
18-318
 12 Родопи (Козарско)
18-816
13Оборище II (Панагюрище)
18-1616
14Марица (Белово)
18-2213
 15  Локомотив (Септември)
18-3712
 16 Ботев (Момина клисура)
18-387
 

Есенно класиране  Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XX кръг

30 март 2019 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Балкан (Варвара)
-:-Марица (Белово)
15:00Величково
-:-Родопи (Коз)
15:00    Брацигово-:- Сарая
15:00Локомотив (Септ)-:-Оборище II (Пан) 

31 март 2019 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Левски (Пат)
-:-Чепинец (Вел)
15:00Тракия (Пз)
-:- Чико-Бунара (Бяга)
15:00Тракиец (Глав)
-:-Спартак (Кал)
15:00Ботев (М. клисура)
-:-Вихър (Ветрен)

Кой е тук?

В момента има 36 посетителя в сайта

Приятели

. .
.