СКОНТО ООД

altech.bg%20
Юндола стана столица на ски бягането ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 08 Февруари 2010 14:03

 
 Николай Кондев трупа солидна преднина пред преследвачите си по пътя към първото място, извоювано със съотборникът му Тодор Машов

Живописният курорт Юндола отново влезе в ролята си на едно от най-големите огнища на българското ски бягане.

Пистата, намираща се на 17 км отстояние от Велинград и заобиколена от величествени иглолистни гори през 1981 година бе домакин на кръг от Световната купа.

На 7 февруари почитателите на белите спортове видяха на живо по-голямата част от бегачите ни от няколко поколения, представяли ни на големи първенства и олимпиади през годините.

За първи път в България бе проведен отборен спринт в ски бягането. Проявата бе организирана от Община Велинград и БФСки. Състезанието премина под патронажа на кмета на родопския град Иван Лебанов, който преди близо 3 десетилетия завоюва славното бронзово отличие на олимпиадата в Лейк Плесид (САЩ).

В състезанието „Бегачите” при мъжете се записаха за участие общо 14 отбора. Те бяха съставени от по двама бегачи. Всеки един от участниците пробяга по две дистанции от 500 метра. След всяка обиколка правото да продължи получаваше неговият съотборник.

Велинградчанинът Николай Кондев и съотборникът му Тодор Машов триумфираха като победители в българската премиера на зрелищната надпревара на 2 км свободен стил.

Шампионският тандем Кондев - Машов натрупа убийствен аванс от 41 секунди пред преследвачите си Чавдар Гълев и Иван Бирников, които се наредиха на второ място. Възпитаниците на велинградската ски школа изпревариха драматично с 3 секунди заелите трето място Искрен Планков и Иво Петков.

 

 Участникът на две олимпиади - Искрен Планков (на преден план) води люта битка за второто място с друг кадър на велинградската ски школа - Чавдар Гълев

ФОТО: Георги БИЗЕВ

При дамите единствената участничка Марияна Скендерова от Велинград, премина с елегантен стил разстоянието от 500 метра и събра овации от присъстващите.

Церемонията по награждаването на призьорите протече пред ски училище „Лебанов”.

Купите  на най-бързите при мъжете връчи председателят на Общински съвет – Велинград Мустафа Джамбаз.

 

 Призьорите от отборният спринт на Юндола

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Кметът на Общината Иван Лебанов пък награди с  почетни плакети 10 известни деятели в белия спорт за принос в развитието на ски спорта.

Сред получилите признание бе и личния треньор на първият ни медалист от Зимна олимпиада - Стефан Митков.

На 14 февруари 2010 година се навършват точно 30 години от спечелването на бронзовото отличие на Иван Лебанов на 30 км ски бягане в Лейк Плесид (САЩ). По случай наближаващият юбилей „майсторът на писалките” получи 2 плакета и картина. Наградите бяха връчени от Петър Панков, Стефан Митков и Милош Иванчев.

 

 Директорът на направление "Ски бягане" към БФСки - Петър Панков (вляво) току що е наградил Иван Лебанов по случай 30-та годишнина от спечелването на първият медал за България от Зимни олимпийски игри

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Богатия спортен календар на Юндола в олимпийския месец февруари продължава.

От 10 до 14 февруари 2010 година зимният център посреща най-младите ски бегачи в Държавното първенство за момичета и момчета, юноши и девойки младша възраст.

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XVIII кръг

22 февруари 2020 г. (събота) - 14:00 ч.

КРОборище (Пан)3:2Беласица (Пч)
КРМиньор (Пк)1:0Надежда (Добр)
КРФК Кюстендил2:1Балкан (Бот)
КРБотев (Ихтиман)1:1Пирин (Разлог)
КРБанско0:2Вихрен (Санд)
КРСливнишки герой1:2Спортист (Своге)
ОТЛРилски спортист-:-Перун (Кресна)
КРМарек (Дупница)0:2Чавдар (Етрополе)
Септември (Сим)-почива

4-та лига Пз - XVI кръг

22 февруари 2020 г. (събота) - 14:00 ч.

КР   Лозен0:3Балкан (Варвара)
КРРодопи (Коз)4:6Тракия (Пз)
КР Марица (Белово)3:1Тракиец (Глав)
КРЛевски (Пат)2:0Сарая

23 февруари 2020 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЧепинец (Вел)1:1Локомотив (Септ)  
КР  Чико-Бунара (Бяга)1:0Величково
КРСпартак (Кал)0:0Вихър (Ветрен)
 Брацигово-почива
hippoland.net
obuvkigido.com

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
17+2942
2Септември (Симитли)16+1838
3Вихрен (Сандански)17+1536
4Спортист (Своге)17+9 34
5Оборище (Панагюрище)17+1531
6ФК Кюстендил17+1031
7Сливнишки герой (Сливница)17+627
8
Банско17+826
9
Беласица (Петрич)17-322
10
Чавдар (Етрополе)17+120
11Ботев (Ихтиман)17-1119
  12Надежда (Доброславци)17-717
13Балкан (Ботевград)17-1215
14Марек (Дупница)17-2015
 15  Пирин (Разлог)17-1114
16Рилски спортист (Самоков)16-208
17Перун (Кресна)16-277
 

Есенно класиране Подробно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (до XVII кръг)

13Методи КостовВихрен (Санд)
11Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
10Росен ЙордановМарек (Дупница)
10Борислав ХазуровСептември (Сим)

ЮЗ Трета лига - XIX кръг

29 февруари 2020 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Балкан (Бот)-:-Оборище (Пан)
14:00Спортист (Своге)-:-Миньор (Пк)
14:00Надежда (Добр)-:-ФК Кюстендил
14:00Перун (Кресна)-:-Ботев (Ихтиман)
14:00Беласица (Пч)-:-Септември (Сим)
14:00Пирин (Разлог)-:-Сливнишки герой
14:00Чавдар (Етрополе)-:-Рилски спортист
14:00Вихрен (Санд)-:-Марек (Дупница)
Банско-почива
shopsector.com%20

Временно Класиране - 4-та лига - Пз

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)15+5041
2Брацигово14+3734
3Чепинец (Велинград)15+3034
 4 Балкан (Варвара)15+2729
5Локомотив (Септември)15+1126
6Марица (Белово)15+1026
7Левски (Паталеница)15+322
 8 Спартак (Калугерово)15-1120
9Величково15+218
10
Родопи (Козарско)15-617
11Тракиец (Главиница)15-1016
 12 Сарая15-2412
13Тракия (Пазарджик)15-2110
14Лозен15-438
 15  Вихър (Ветрен)15-573
 

Есенно класиране Подробно класиране

4-та лига Пз - XVII кръг

29 февруари 2020 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Вихър (Ветрен)-:-Чепинец (Вел)
14:00Тракия (Пз)-:-Величково
14:00Сарая-:-Лозен
14:00Брацигово-:-Марица (Белово)      

1 март 2020 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Левски (Пат)-:-Чико-Бунара (Бяга)
14:00Тракиец (Глав)-:-Спартак (Кал)
14:00Локомотив (Септ)-:-Родопи (Коз)
 Балкан (Варвара)-почива

Кой е тук?

В момента има 18 посетителя в сайта

Приятели

. .
.