“Чепинец” продължи победната си серия със запазеното 1-0 ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 19 Април 2009 17:43
Васил Содев носи успеха на велинградчани

„Чепинец” записа четвъртата си поредна победа в трета дивизия. Пред 200 зрители на култовия стадион „9-ти септември” в Ракитово възпитаниците на Димитър Муртин спечелиха, както и в предходните си три срещи с познатия резултат 1-0 срещу гостуващия „Сливнишки герой”. Велинградския отбор искаше повече трите точки и ги заслужи, въпреки че можеше да стигне до по-убедителен успех.

Първата по-сериозна опасност в мача бе сътворена в 17-та минута на двубоя. Мощен шут отдалеч на Георги Николов профуча на 40 см над напречната греда на вратата на „Сливнишки герой”.

Най-изгодния шанс за гол преди почивката домакините изпуснаха в 38-та минута. Славик Раданов изведе Димитър Чонков сам срещу вратаря на гостите Велчев. Миг преди да нанесе решителен удар велинградския футболист бе „обезвреден” с шпагат от бранител на „Сливнишки герой”, който предотврати сигурен гол в мрежата на своя отбор. Интервенцията обаче донесе неприятна контузия за капитана на „Чепинец” Димитър Чонков. Той напусна игра, заменен от Боян Макавеев.

Велинградчани изригнаха между 61-та и 68-та минута на срещата, когато в разстояние на 420 секунди създадоха 4 реални голови положения пред вратата на „Сливнишки герой”.

В 61-та минута Стоян Боновски се озова сам срещу вратаря, но си подкара силно топката и Велчев изби.

В 65-та минута сантиметри не достигнаха на Васил Содев да засече топката на метър от голлинията на „Сливнишки герой”.

Минута по-късно индивидуален рейд на ганаеца Авуку Нана Яв завърши с плътен удар, който „облиза” напречната греда на противника и излезе в аут.

Логичното се случи в 68-та минута, когато Васил Содев (на снимката отгоре) с диагонален изстрел направи безпомощен вратаря на „Сливнишки герой” Велчев за 1-0.

В 78-та минута попадение на Димитър Бошкилов от гостите бе отменено заради засада.

Седем минути преди края, Боян Макавеев на 4 метра от голлинията изпусна да удвои аванса на велинградчани след пробив на Содев отдясно.

Срещата ще се запомни и с авторитетното съдийство на главния съдия Димитър Стоилов от Кюстендил (на снимката) и неговите асистенти. Двубоят премина коректно, за което говори и фактът, че бе показан само един жълт картон на Ивайло Иванов от „Сливнишки герой”. Делегат на срещата бе бившия дългогодишен председател на Областния съвет на БФС – Пазарджик Добри Пеев.

Сред зрителите на стадион „9-ти септември” в Ракитово да подкрепи „Чепинец” по традиция бе дошъл и кметът на Община Велинград Иван Лебанов.