„Чепинец“ спечели футболната битка на областта ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 16 Ноември 2009 19:40

Десислав Сатев разкри противника с майсторско попадение в 75-та минута

Двата отбора и арбитрите преди началото на срещата...

„Чепинец“ направи нов домакински удар, печелейки с 1-0 дербито на областта срещу гостуващия Бенковски (Пз). Десислав Сатев вкара третия си гол в Югозападната „В“ група, с който тима от курорта се отчете с четвърта поредна победа пред феновете си във Велинград.

Двата отбора се хвърлиха в здрава битка още от първата минута на срещата пред близо 700 зрители на стадиона в СПА – столицата на Балканите.

В 5-та минута Атанас Иванов се озова сам срещу вратаря Камен Коцев, който изби удара на щурмовака.

В разстояние само на 18 минути нападателя на гостите направи втори непростим пропуск. От непосредствена близост Иванов прати топката в аут след центриране отдясно.

Две минути след подновяването на играта Стоян Боновски излъга вратаря на Бенковски (Пз) Петър Стоичков, но би слабо и притичалия Борислав Петров изби коженото кълбо.

В 67-та минута с дружни усилия домакините предотвратиха сериозна опасност пред Коцев. Канонадата от удари на Атанас Иванов, Станимир Станев и Димитър Стоянов не намери пролука към велинградската мрежа.

Станимир Станев (Бенковски) с топката срещу голмайстора на велинградчани Десислав Сатев в епизод от областното дерби

„Златния шанс“ за домакините се откри в 75-та минута. С магически шут от 32 метра Десислав Сатев „наелектризира“ стотиците фенове на „Чепинец“ по трибуните. Вратарят Стоичков се хвърли отчаяно, но прецизното изпълнение на Сатев за 1-0 бе неуловимо...

Неочакваният гол тотално обърка гостите и те до края не застрашиха опасно вратата на Коцев.

В 90-та минута „Чепинец“ дори можеше да затвърди успеха си. Димитър Чонков реши да играе индивидуално вместо да подаде към непокрития Христо Спасов. Шутът му мина отляво на вратата на Стоичков.

Съдийската бригада се справи отлично със срещата и обра овациите на зрителите в курортния град. Главният съдия Димитър Стоилов от Кюстендил вдигна общо 4 жълти картона, от които 3 бяха за играчи на Бенковски (Пз).

Изпълнителният директор на „Бенковски“ Йордан Ташев и капитана Атанас Иванов вече знаят, че техния тим е победен във Велинград...

С тази победа „Чепинец“ извлече есенния максимум от 6 точки в срещите си с другите два отбора от област Пазарджик. В средата на септември велинградчани спечелиха служебно с 0-3 визитата си на „Хебър“ заради липса на картотеки на домакините.