14-та поредна победа за лидера на Югозапад ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 10 Ноември 2009 17:23

Александър Симеонов

Малеш (Микрево) удължи феноменалната си серия от победи в Югозападната „В“ АФГ. Четата на треньора Пламен Мицански преодоля с  1-0 гостуващия Велбъжд (Кюстендил) и вече има 14 поредни победи в третия ешелон. Единствения гол на стадиона в Ново Делчево отбеляза Александър Симеонов в 48-та минута. Това е шесто попадение за него от началото на сезона.

Бенковски (Пазарджик) взе три точки след успех с 3-2 пред собствена публика срещу Струмска слава (Радомир). В първата минута Георги Василев откри за 1-0, а 20 по-късно Атанас Иванов удвои аванса на домакините. В 31-та Тодор Зюмбулев намали на 2-1. В 42-та ветерана Георги Георгиев – Карчо изравни за 2-2. Победното попадение за „Беки“ наниза дебютанта Мартин Газиев. Юношата на Локомотив (Пловдив) бе точен в 71-та минута на срещата.

Тежко поражение в дербито на „дънните риби“ претърпя другият представител на Пазарджик – „Хебър“. Тимът от областния град отстъпи с  5-1 при визитата си на Бенковски (Костинброд). Две попадения за домакините вкара Спас Спасов (70, 75), а по веднъж се разписаха Борислав Миланов (1), Калоян Ангелов (34) и Юлиян Донков (88). Почетното попадение за „Хебър" отбеляза ветерана Валентин Найденов (42).

Витоша (Долна Диканя) надви изключително трудно гостите от Ботев (Ихтиман) с 1-0. Домакините вкараха от дузпа 6 минути преди края, реализирана от Владимир Димитров.

Трета поредна победа в първенството регистрира Левски (Елин Пелин). Бисер Иванов – Легендата и компания бяха убедителни срещу Места (Хаджидимово), печелейки с 4-1. Ангел Чилев даде аванс за гостите в 27-та минута, който се запази до почивката. През втората част за интернационалния отбор на домакините се развихри Риад Белхасен (47, 77, 88), който записа хеттрик в срещата. Марио Геров (55) добави още един гол в сметката на Левски (Елин Пелин).

Класическото 3-0 срещу гостите от Нови Искър записа Сливнишки герой (Сливница). В 15-та минута Александър Вучев изведе напред в резултата тима на Венци Рангелов. В 25-та домакините останаха с 10 души заради червен картон на вратаря Владимир Славев, а гостите изпуснаха да изравнят резултата от дузпа. В края на полувремето Юлиян Янакиев си заработи наказателен удар, който превърна в гол за 2-0. Минута преди края на мача Владислав Йорданов сложи точка на спора за 3-0. Двата състава вече играха през този сезон за Купата на България, когато гостите от Нови Искър спечелиха с 0-1.

Беласица (Петрич) излъга с минималното 1-0 гостуващия тим на Германея (Сапарева баня). Трите точки за петричани донесе Кирил Заков, който бе точен в 39-та минута.

Единственият отбор, който не успя да вземе домакински три точки в този кръг на трета дивизия стана състава на Пирин (Разлог). Играчите на Иван Стойчев завършиха 0-0 срещу Миньор (Бобов дол).