Б. Кръстев: Идеята ни беше да задържим 0-0 ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 26 Октомври 2009 22:15

Борис Кръстев

Борис Кръстев вече трети сезон е старши треньор на ФК Германея (Сапарева баня).
Веднага след срещата той направи своя обширен анализ на мача специално за читателите на VELSPORT24.com.

„Стана мъжки двубой. Честитя победата на „Чепинец“!
Мога да упрекна нашия играч Шомев, който предреши мача още в самото начало с неговите необмислени влизания. Съдията можеше да направи отстъпка и да не му дава втори жълт картон, защото аз вече бях готов да го заменя.
Оттам нататък с човек по-малко се опитахме да бъдем равностойни на „Чепинец“. Видяхте, че до края на първото полувреме успявахме да го правим и противника почти не създаде голово положение с едно изключение. От наша страна ние се прибрахме и играхме на контраатака.

През второто полувреме отпаднахме физически. Идеята ни беше да задържим 0-0, колкото се може по-дълго време. Получихме първи гол от статично положение. Нашата стена допусна грешка. Техния състезател насочи добре топката. При 1-0 нямаше какво да губим и тръгнахме в атака... Димитър Чечев изпусна изгодно положение за изравнителен гол, но и вратаря на домакините се намеси добре.

Втория гол тотално ни прекърши. Съдията не отсъди нарушение срещу Румен Гьонов в нападение, получи се контраатака и резултата стана 2-0.

Самочувствието и гарда на нашите състезатели падна и закономерно загубихме 3-0. Можеше да паднем и с повече.

Това е първата ни загуба с 3 гола разлика от началото на сезона. С повече от 1 гол не сме губили“, сподели Борис Кръстев.

Той определи като добро финансовото състояние на „Германея“.

„Това се дължи на факта, че Община Сапарева баня стои зад отбора. Както навсякъде има известни затруднения. Те са свързани със забавянето на парите, но това, което е обещано се получава. Обезпечени сме финансово“, подчерта той.

Наставникът на „Германея“ отбеляза, че ръководството не е поставило конкретни цели пред отбора.
„Играем мач за мач. Идеята е да се представим по-добре от миналия сезон, когато завършихме на 10-то място“, очерта амбициите на клуба от Сапарева баня Борис Кръстев.

„Работим върху изграждането на отбора и желанието ни е от мач на мач той да расте нагоре. Съветвам момчетата да не се задоволяват с „В“ група, защото са на по 21-22 години и трябва да се развиват в спортно-технически план и да играят в професионалния футбол“, допълни старши треньорът на гостите.

Според Борис Кръстев миналото първенство в Югозападната „В” група е било по-силно от сегашното и отборите са били по-равностойни.

„Вижда се, че финансовата криза се отразява и на футбола. За мен не е нормално, но като погледнем националния отбор и „А” група на какво ниво са, какво остава за третия ешелон...

Трябва да се работи на всички нива, като се започне от децата и масовия спорт и се стигне до професионалния“, категоричен бе младия специалист.

„Аз съм играл преди 10 години с „Марек“ в Югозападната „В“ група и футбола беше много по-динамичен. Сега спортно-техническата част отстъпва...“, обобщи Борис Кръстев.