Ученическото първенство по футбол навлиза в решителна фаза ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 01 Ноември 2019 18:12
Селекцията на НПГГС "Хр. Ботев" (в зелено-червено) се класира за финала при учениците от VIII - X клас

През месец ноември предстои да бъдат излъчени отборите-победители в ученическите игри по футбол на територията на община Велинград.

Вече са ясни и финалистите в две от трите възрастови групи.

При най-малките (V-VII клас) за първото място ще спорят тимовете на ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“ и ОУ „Неофит Рилски“. Двете велинградски училища преодоляха конкуренцията на общо 10 тима по пътя към финала. В двубоя за третото място пък съперници ще бъдат съставите на ОУ „Васил Левски“ – с. Грашево и СУ „Методий Драгинов“ – с. Драгиново. Срещите ще се играят на 6 ноември (сряда) на стадион „Чепинец“.

Битката за шампионския трофей при учениците от VIII – X клас ще решават тимовете на Националната ПГГС „Христо Ботев“ – Велинград и ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“. В тази възрастова група мерят сили общо 6 училища.

Отборите на ИСУ "Св. св. Кирил и Методий" ще играе на финалите в две възрастови групи

„Горските“ преодоляха с 2:1 в полуфиналите връстниците си от ИСУ „Васил Левски“, докато ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“ се наложи с 3:1 над селекцията на СУ „Методий Драгинов“. Загубилите тимове ще играят в „малкия“ финал, който е насрочен за 6 ноември.

Тимът на ПГД "Иван Вазов" (в синьо-черно) намери място на полуфиналите при XI-XII клас

Последни ще станат известни претендентите за златните медали при XI-XII клас. При най-големите ученици участие заявиха 6 учебни заведения. В полуфинал №1 излизат тимовете на ПГД „Иван Вазов“ и ИСУ „Васил Левски“. Вторият сблъсък пък ще бъде повторение на миналогодишния финал в тази възраст. Съперници ще бъдат отборите на Националната ПГГС „Христо Ботев“ и ПГИТ „Алеко Константинов“. Двубоите са заложени за 5 ноември (вторник). Финалната битка при учениците от XI-XII клас ще се състои на 8 ноември. Този мач ще бъде последен от програмата на общинските ученически игри по футбол през настоящата учебна година.