Трето място и три приза за Чепинец от турнира „Децата и футбола“ ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 23 Април 2019 19:31
8 отбора премериха сили на детския турнир в Пазарджик

Отборът на Чепинец се класира на трето място в 14-то издание на турнира „Децата и футбола“. Велинградчани записаха две победи и една загуба в двудневната надпревара в Пазарджик.

Срещите за родените след 1 януари 2006 г. се изиграха на 22 и 23 април, а по традиция в турнира взеха участие общо 8 тима от областта.

В мач №1 селекцията на наставника Стефан Караманов разби с 9:0 връстниците си от Свобода (Пещера). Във втората си среща велинградчани отстъпиха от Оборище (Панагюрище) с 0:2.

В решителния сблъсък за третото място Чепинец се наложи с 1:0 срещу домакините от Хебър (Пазарджик). Голът за велинградчани вкара Йордан Василев.

Представянето на футболните таланти на Чепинец в Пазарджик бе високо оценено. Трима играчи на тима бяха отличени с индивидуални призове.

Велинградчани спечелиха битката за третото място срещу Хебър

Най-добър полузащитник стана Страхил Костандовски. За най-техничен състезател пък бе избран Георги Лебанов. Третото отличие от велинградчани заслужи Георги Коев, който единодушно бе определен за най-полезен играч на турнира.

Първенец във футболната надпревара стана тимът на Орлета (Пазарджик), който във финала спечели с 5:1 срещу Оборище (Панагюрище).

Организатори на турнира „Децата и футбола“ са Асоциацията на българските футболисти, Българският футболен съюз, Министерството на младежта и спорта и Община Пазарджик.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. Индивидуалните призьори се сдобиха и със специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.

Талантите на Чепинец с наградите от турнира "Децата и футбола"

За цялостен принос бе отличен областният футболен шеф Спас Иванов.

В награждаването на младите талантите се включиха генералният секретар на АБФ Георги Бойчев, секретарят на Община Пазарджик Румен Кожухаров, председателят на ОС на БФС – Пазарджик Спас Иванов, старши треньорът на Хебър Николай Митов, футболни деятели и ветерани.