СКОНТО ООД

altech.bg%20
Велинград бе домакин на уникално състезание за ловни кучета ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 09 Април 2019 22:53
Шампионът Димитър Тодоров (в средата) с младите надежди Даниел Иванов (вляво) и Йоан Уюров - всички възпитаници на НПГГС "Христо Ботев" - Велинград

За първи път в историята Велинград бе домакин на демонстрационен турнир за ловни кучета, работещи със стойка по правилата на „Свети Хуберт“. Атрактивното състезание се проведе на специално подготвен полигон на територията на ДГС „Алабак“. Главен организатор на събитието бе НПГГС „Христо Ботев“ – Велинград в партньорство с местното ЛРД „Велинград“.

Състезанието е част от богатата програма на елитната гимназия, която през 2019-а отбелязва 70-годишен юбилей. Идеята на ръководството на училището е в него да участват предимно бивши и настоящи възпитаници.

Общо 12 участници при отлични метеорологични условия премериха сили в надпреварата.

Шампионската купа вдигна Димитър Тодоров от ЛРД „Марица 1999“ – Септември с английски сетер Дино от Белмекен. Победителят е бивш възпитаник на националната горска гимназия и е едно от най-големите имена в този тип състезания, които у нас се провеждат от 2005 г.

Второто място заслужи Йоан Уюров от ЛРД „Сокол“ – Смолян с епаньол бретон Зинаида Тига Бендида. Неговото образование също преминава в НПГГС „Христо Ботев“, а в момента е студент в първи курс в Лесотехнически университет.

Трети в турнира се нареди още един перспективен състезател - Иван Иванов от ЛРД „Сокол“ – Пловдив с дратхаар Беси. На незначителна точкова разлика от него пък финишира Турхан Ибрям от ЛРД „Исперих“ с пойнтер Пончо.

Съдийството на турнира по правилата на „Свети Хуберт“ бе поверено на безспорни капацитети в тази област – Истилиян Маринков и Петър Ветренски.

Турнирът във Велинград премина при авторитетно съдийство на тандема Маринков - Ветренски

Страхотната атмосфера на територията на Ловен район „Лъджене“ се допълваше и от отличната работа на учениците от велинградската гимназия, които обезпечаваха състезанието.

Организатори и участници на първия демонстрационен турнир за ловни кучета по "Свети Хуберт"

Организационният комитет от НПГГС „Христо Ботев“ – Велинград се закани това да не бъде първото и последно състезание от подобен ранг. Амбицията им е то да се превърне в традиционно за нашия регион.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

НА

ТУРНИРА ПО ПРАВИЛАТА НА „СВЕТИ ХУБЕРТ“

ЗА КУПАТА НА НПГГС „ХРИСТО БОТЕВ“ – ВЕЛИНГРАД

6 април 2019 г.

1. Димитър Тодоров от ЛРД „Марица 1999“ – Септември с английски сетер Дино от Белмекен – 92 т.
2. Йоан Уюров от ЛРД „Сокол“ – Смолян с епаньол бретон Зинаида Тига Бендида – 81 т.
3. Иван Иванов от ЛРД „Сокол“ – Пловдив с дратхаар Беси – 78 т.
4. Турхан Ибрям от ЛРД „Исперих“ с пойнтер Пончо
5. Никола Станудин от ЛРД „Велинград“ с курцхаар Арчи
6. Даниел Иванов от ЛРД „Радиево“ с английски сетер Еди от Белмекен

Velsport24.com

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)2:0Ботев (Ихтиман)
КРБеласица (Пч)
2:0Марек (Дупница)
КРФК Кюстендил3:0Сливнишки герой
КРНадежда (Добр)
1:5Вихрен (Санд)
КРСпортист (Своге)2:1Чавдар (Етрополе)
КРСептември (Сим)2:0Рилски спортист
КРБалкан (Бот)3:2Банско
КРПирин (Разлог)3:0Перун (Кресна)
Миньор (Пк)-почива

4-та лига Пз - IX кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
КРЛевски (Пат)0:0Величково 
16:00Брацигово-:-Вихър (Ветрен)
16:00Лозен-:-Родопи (Коз)

20 октомври 2019 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00
Светкавица (Син)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)  
16:00Балкан (Варвара)-:-Локомотив (Септ)
16:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)
hippoland.net
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
11+2329
2ФК Кюстендил12+1325
3Септември (Симитли)11+1023
4Вихрен (Сандански)11+10 23
5Спортист (Своге)11+522
6Оборище (Панагюрище)12+1121
7Сливнишки герой (Сливница)11+518
8
Беласица (Петрич)11+118
9
Банско11-111
10
Надежда (Доброславци)11-411
11Чавдар (Етрополе)12-210
  12Пирин (Разлог)11-510
13Ботев (Ихтиман)11-109
14Балкан (Ботевград)10-79
 15  Марек (Дупница)11-159
16Рилски спортист (Самоков)11-137
17Перун (Кресна)12-217
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след VI кръг)

6Методи КостовВихрен (Санд)
6Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
5Николай БотевЧавдар (Етрополе)
5Росен ЙордановМарек (Дупница)

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

2 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Сливнишки герой-:-Оборище (Пан)
14:00Банско-:-Надежда (Добр)
14:00Рилски спортист-:-Беласица (Пч)
14:00Ботев (Ихтиман)-:-Септември (Сим)
14:00Марек (Дупница)
-:-Балкан (Бот)
14:00Миньор (Пк)-:-ФК Кюстендил
14:00Чавдар (Етрополе)-:-Пирин (Разлог)
14:00Вихрен (Санд)
-:-Спортист (Своге)
Перун (Кресна)-почива
shopsector.com%20

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)8+4124
2Спартак (Калугерово)8+619
3Брацигово8+2918
 4 Чепинец (Велинград)8+2218
5Левски (Паталеница)8-116
6Балкан (Варвара)8+1213
7Локомотив (Септември)8+513
 8 Марица (Белово)8+112
9Величково8+110
10
Тракиец (Главиница)8-29
11Родопи (Козарско)8-28
 12 Лозен8-316
13Тракия (Пазарджик)8-116
14Сарая8-106
 15  Вихър (Ветрен)8-211
 16 Светкавица (Синитево)8-391
 

Временно класиране

4-та лига Пз - XII кръг

9 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Тракия (Пз)-:-Светкавица (Син)
14:00Брацигово-:-Балкан (Варвара)
14:00    Вихър (Ветрен)-:-Левски (Пат)
14:00Величково-:-Марица (Белово)
14:00 Тракиец (Глав)-:-Сарая

10 ноември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Чепинец (Вел)        
14:00Родопи (Коз)-:-Спартак (Кал) 
14:00Локомотив (Септ)-:-Лозен

Кой е тук?

В момента има 82 посетителя в сайта

Приятели

. .
.