Чепинец пречупи Ботев (М. клисура) в мач с аромат на местно дерби ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 09 Април 2019 16:47
Отборите на Чепинец (в бяло) и Ботев (Момина клисура) се захапаха здраво в битката от четвърта дивизия

Отборът на Чепинец излъга с 2:1 гостите от Ботев (Момина клисура) в среща от областното първенство. Двубоят бе зареден с голям емоционален заряд. По-голямата част от футболистите в състава на гостите бяха играли с екипа на Чепинец в миналото.

Срещата между Чепинец и Ботев (Мк) носеше специфичен емоционален заряд

Чепинец поведе в 20-та минута с майсторско изпълнение на Ивайло Горанов. Юношата на велинградчани с плътен изстрел не остави шанс на вратаря на гостите Емил Атипов.

В средата на втората част Ботев стигна до изравнително попадение. В 68-та минута Здравко Алендаров засече центриране от корнер и с премерен изстрел направи 1:1.

Бившият играч на Чепинец Здравко Алендаров (с топката) стана автор на попадението за гостите

В 83-та минута домакините стигнаха до победен гол. Георги Никлин се разписа от фаул за 2:1.

В 85-та минута гостите от Момина клисура бяха близо до ново изравняване. Резервата Петър Бошев прехвърли елегантно вратаря на Чепинец Стефан Кошлуков, но топката се отби от десния стълб.

Петър Бошев тресна греда в 85-та минута и пропусна да стане герой за своя тим

Екскметът на община Септември и настоящ общински съветник записа 24 игрови минути в двубоя от четвърта дивизия.