СКОНТО ООД

altech.bg%20
Велинградчанка замина за Европейския олимпийски зимен фестивал в Сараево ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 09 Февруари 2019 12:56
Лидия Нанова (на преден план, отдясно) ще представя България на стартовете в Сараево (ФОТО: БОК)

Шестнайсет наши млади състезатели отпътуваха рано тази сутрин за 14-ото издание на Европейския олимпийски зимен фестивал в Сараево и Източно Сараево, съобщава bgolympic.org.

Сред тях е и състезателката на СК Атлас – Велинград Лидия Нанова, която ще участва в стартовете по ски бягане.

Форумът се открива утре, неделя, 10 февруари и ще продължи до петък, 15 февруари. България ще бъде представена в 5 вида спорт - биатлон, ски-алпийски дисциплини, ски-бягане, шорттрек и фигурно пързаляне.

Отборът на България по ски-бягане за фестивала включва 2 момичета и 3 момчета (ФОТО: БОК)

От името на БОК олимпийците получиха националния трибагреник с пожеланието да имат поводи да го развяват, а по традиция на всички състезатели и треньори бяха връчени на изпроводяк плюшени лъвчета за късмет от спонсора на БОК Fibank. В официалната ни делегация като треньор е включена най-титулуваната ни състезателка в шорттрека Евгения Раданова и един от успешните ни алпийци Стефан Георгиев, като и двамата са участници в първия зимен ЕМОФ в Аоста през 1993. Раданова бе най-търсена за снимки при изпращането на аерогарата, повечето млади български състезатели искаха да се докосната до легендата и да си направят селфита с нея за кадем. Водач на делегацията е Белчо Горанов, генерален секретар на БОК.

Българската делегация за Европейския олимпийски зимен фестивал на летище София (ФОТО: БОК)

Участието и постиженията на младите спортисти на възраст между 14 и 18 години в тези мулти спортни прояви, организирани по идея на Жак Рог и провеждани под егидата на европейските олимпийски комитети, са гаранция за реализиране на успешна кариера от много спортисти от Европа.

Безспорно доказателство за това са спечелените три олимпийски отличия от най-успешната ни състезателка в шорттрека Жени Раданова. Участничка в четири олимпийски игри (Лилехамер 1994, Нагано 1998) и носителка на сребърен медал в коронната й дисциплина 500м и бронзов на 1000м от игрите в Солт Лейк Сити 2002, както и сребърен медал на 500м от Торино 2006.

Стефан Георгиев е дългогодишен национален състезател и шампион в ски - алпийски дисциплини и участник също в 4 зимни олимпийски игри (Нагано 1998, Солт Лейк Сити 2002, Торино 2006 и Ванкувър 2010).

С участие и първи успехи, звездния си път започва и шампионът ни в сноуборда Радослав Янков, спечелил златен медал в паралелния слалом от ЕМОФ Хака 2007. Той е носител на Кристалния глобус за 2017 и участник в две зимни олимпиади в Сочи 2014 и ПьонгЧанг 2018.

Носител на сребърен медал от зимен фестивал в Сласк Бескиди 2009 е и най-добрия ни ски-скачач Владимир Зографски. Участник в две зимни олимпийски игри в Сочи 2014 и ПьонгЧанг 2018, като при последното си участие заема 14-о място - най-доброто класиране на български скачач от такъв форум.

С два сребърни медала в алпийските ски дисциплини от ЕМОФ Форалберг/Лихтенщайн 2015 е и младата ни звезда Алберт Попов, с когото са свързани надеждите ни за нов пробив в световния елит в тази дисциплина.

Ето кои млади олимпийци ще представят България в Сараево:

Биатлон - 4 момчета

БЛАГОЙ ТОДЕВ
ДЕЯН РАЗЛОЖКИ
ДАНИЕЛ ПЕШКОВ
ВАСИЛ ЗАШЕВ

Ски

Алпийски дисциплини - 1 момиче 3 момчета

ЕВА ВУКАДИНОВА
КАЛИН ЗЛАТКОВ
ГЕОРГИ ЕРГИН
КОНСТАНТИН СТОИЛОВ

Ски бягане - 2 момичета 3 момчета

ЛИДИЯ НАНОВА
КАЛИНА НЕДЯЛКОВА
АЛЕКСАНДЪР ОГНЯНОВ
ТОДОР МАЛЧОВ
КРАСИМИР АТАНАСОВ

Кънки

Фигурно пързаляне - 1 момиче

ИВЕЛИНА БАЙЧЕВА

Шорттрек - 2 момчета

ЛЮБОМИР КАЛЧЕВ
ПЕТКО ДАПЧЕВ

Треньори – 8

ИЛИАН ПЕНЕВ - биатлон
МИРОСЛАВ ПАНДУРОВ - биатлон
ДИМИТЪР ХРИСТОВ - алпийски д-ни
СТЕФАН ГЕОРГИЕВ - алпийски д-ни
ПЛАМЕН НЕДЯЛКОВ - ски бягане
КОСТАДИН МИТКОВ - ски бягане
АНДРЕЙ ЛУТАЙ - фигурно пързаляне
ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА - шорттрек

Съдия по фигурно пързаляне - 1

ЗОЯ ЙОРДАНОВА

Ръководство – 4

БЕЛЧО ГОРАНОВ - генерален секретар на БОК, ръководител на делегацията
КАМЕЛИЯ ИГНАТОВА - шеф на мисия
ЛИЛИЯ ПАНДУРОВА - администрация
ХРИСТИЯН ЯНКОВ - протокол

ОБЩО ДЕЛЕГАЦИЯ – 29 души

Официалното откриване на фестивала е утре от 20 ч. българско време, а състезанията започват в понеделник, когато още в 10 ч. сутринта първи от нашите на старт ще застанат петимата от ски-бягането за спринтовите дисциплини, двамата ни представители в шорттрека за гонката на 1500 м и Ева Вукадинова за първия манш на гигантския слалом.

 
sport83.com/bg obuvkigido.com
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - IV кръг

24 август 2019 г. (събота) - 18:00 ч.

КРОборище (Пан)0:1Спортист (Своге)
КРБотев (Ихтиман)
1:1Вихрен (Санд)
КРБеласица (Пч)
3:2Балкан (Бот)
КРРилски спортист
1:1Банско
КРФК Кюстендил
0:1Пирин (Разлог)
КРСливнишки герой
3:2Чавдар (Етрополе)
КРМиньор (Пк)5:0Перун (Кресна)

24 август 2019 г. (събота) - 20:00 ч.

КРСептември (Сим)
2:2Надежда (Добр)
 Марек (Дупница)-почива

"А" ОГ Пз - I кръг

25 август 2019 г. (неделя) - 18:00 ч.

18:00Локомотив (Септ) -:-Чепинец (Вел)
18:00Величково-:-Чико-Бунара (Бяга)
18:00Балкан (Варвара)-:-Лозен
18:00Вихър (Ветрен)-:-Спартак (Кал)
18:00Тракиец (Глав)-:-Марица (Белово)
18:00Тракия (Пз)-:-Родопи (Коз)
18:00Брацигово-:-Светкавица (Син)
18;00Сарая -:-Левски (Пат)
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)
3+79
2Миньор (Перник)3+69
3Оборище (Панагюрище)
3+57
4ФК Кюстендил
3+2 7
5 Сливнишки герой (Сливница)
3-26
6Рилски спортист (Самоков)
3-24
7Перун (Кресна)
3 04
8
Септември (Симитли)
2+24
9
Чавдар (Етрополе)3+24
10
Банско
2+33
11Спортист (Своге)
3-23
  12Ботев (Ихтиман)
3-51
13Пирин (Разлог)
3-51
14Надежда (Доброславци)3-21
 15  Беласица (Петрич)
2-21
16Балкан (Ботевград)
3-51
17Марек (Дупница)
3-61
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след II кръг)

3Николай БотевЧавдар (Етрополе)
2Росен ЙордановМарек (Дупница)
2Антон СлавчевМиньор (Пк)
2Методи КостовВихрен (Санд)
shopsector.com%20

Крайно Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
30+8575
2Чепинец (Велинград)
30+4070
3Сарая
30+2052
 4 Левски (Паталеница)
30+1948
5Балкан (Варвара)
30+1346
6Брацигово
30+1345
7Тракиец (Главиница)
30-2141
 8 Спартак (Калугерово)
30+238
9Марица (Белово)
30-1536
10
Тракия (Пазарджик)
30-1936
11Величково
30-435
 12 Локомотив (Септември)
30-1735
13Вихър (Ветрен)
30-2035
14Родопи (Козарско)
30-1333
 15  Оборище II (Панагюрище)
30-1433
 16 Ботев (Момина клисура)
30-6911
 

Есенно класиране  Подробно класиранe

Кой е тук?

В момента има 27 посетителя в сайта

Приятели

. .
.