СКОНТО ООД

altech.bg%20
Александра Начева е №1 при младите спортисти за 2018-а ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 08 Януари 2019 23:38
Състезателката в тройния скок Александра Начева напълно заслужено спечели първото място в класацията

Лекоатлетката Александра Начева бе избрана за най-добър млад спортист на България за 2018 г. Тя спечели безапелационно осмото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg, S Media и Фондация „Играй с Развитие“.
 
През изминалата година Начева стана шампионка в тройния скок на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, златна медалистка е от световното първенство при девойките под 20 г. в Тампере и сребърна от европейското до 18 г. в Дьор. Тези постижения й донесоха 1507 точки за класацията, в която участваха рекордните 159 спортни журналисти, сред които бе и главния редактор на velsport24.com Филип Устабашиев. Те посочиха общо 42-ма състезатели от 21 вида спорт в анкетните си карти, както и шестима треньори на подрастващи и 4 отбора.
 
Алекс си тръгна с колело на българския производител Sprint от церемонията, която се проведе в невероятната обстановка на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“.
 
През 2017 г. Начева бе първа подгласничка в класацията на плувеца Антъни Иванов, който сега остана втори с 1182 точки. На трета позиция за 2018 г. с 1100 точки се нареди тенисистът Адриан Андреев, за когото това е рекордно пето влизане в топ 10 при младите.
 
Златната десетка се допълва от: Мариела Костадинова/Панайот Димитров (акробатика), Боряна Калейн (художествена гимнастика),  Едмонд Назарян (борба), Валентин Андреев (лека атлетика), Христо Христов (вдигане на тежести), Ивет Горанова (карате) и Мария Делчева (бадминтон).
 
Преди Александра Начева приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс) и Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване).
 
Наставникът на Начева Стойко Цонов бе избран за най-добър треньор на подрастващи също с огромна преднина. Той получи 1140 точки и остави далеч зад себе си втория Борислав Георгиев (бокс) с 210 т.

Цонов бе награден с картина от пловдивската художничка Неда Начева и с купа, връчена от главния секретар на ММС Асен Марков пред всички треньори, присъствали на церемонията. Цонов се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016) и Ангел Стойков (футбол, 2017).

Девойките от националния отбор по волейбол (U17), водени от Стоян Гунчев, спечелиха купата за най-добър отбор, след като изпревариха с огромна преднина юношеските национали по бокс.
 
Волейболистите под 16 г., които станаха балкански шампиони, и техният треньор Мартин Стоев пък получиха специалния приз на Фондация „Играй с Развитие“.

С наградата „Воля за победа“ бе отличен 13-годишният Емил Кондев от Пазарджик, който е роден с аутизъм, но тренира плуване и през 2018-а спечели първите си медали.

Интересен сюжет от церемонията бе, че много от отличените получиха своите награди от действащи спортисти, които до скоро са били в полезрението или дори са печелили анкетата на Viasport.bg за подрастващи. Сред тях бяха Димитър Кузманов (тенис) и Александра Стублева (карате), които са били победители в месечните анкети в зората на сайта; Стефани Стоева (бадминтон), която намери място в първата Златна десетка през 2011 г., както и победителят за 2013 г. Денис Димитров (лека атлетика). 

Освен със специалните статуетки, отличените бяха наградени с мобилни телефони и раници от А1, спортна екипировка от Asics, книги от издателство Жануа ′98, биографията на Новак Джокович от Шамбала консулт, списания СПРИНТ и други предметни награди. 

Viasport.bg и S Media благодарят на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“, който бе домакин на тържеството, на Фондация „Играй с Развитие“ за успешното партньорство, на А1, Asics, производителя на колела Спринт, на издателствата Жануа 98 и Шамбала консулт, както и на Дизайн кетъринг, Мегареклама и Анимес 3000, които помогнаха за осъществяването на церемонията. 

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2018-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2018 г.
 1. Александра Начева (лека атлетика) 1507 точки
 2. Антъни Иванов (плуване) 1182
 3. Адриан Андреев (тенис) 1100
 4. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика) 682
 5. Боряна Калейн (худ. гимнастика) 556
 6. Едмонд Назарян (борба) 527
 7. Валентин Андреев (лека атлетика) 402
 8. Христо Христов (вдигане на тежести) 375
 9. Ивет Горанова (карате) 358
10. Мария Делчева (бадминтон) 230 
 
Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика) 1140 точки
 
Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г. 970 точки

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

Топ 10 на редакцията на velsport24.com:

 1. Александра Начева (лека атлетика)
 2. Антъни Иванов (плуване)
 3. Едмонд Назарян (борба)
 4. Валентин Андреев (лека атлетика)
 5. Адриан Андреев (тенис)
 6. Христо Христов (вдигане на тежести)
 7. Ангел Русев (вдигане на тежести)
 8. Галя Шатова (вдигане на тежести)
 9. Диана Петкова (плуване)
10. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика)

Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика)

Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г.  

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)2:0Ботев (Ихтиман)
КРБеласица (Пч)
2:0Марек (Дупница)
КРФК Кюстендил3:0Сливнишки герой
КРНадежда (Добр)
1:5Вихрен (Санд)
КРСпортист (Своге)2:1Чавдар (Етрополе)
КРСептември (Сим)2:0Рилски спортист
КРБалкан (Бот)3:2Банско
КРПирин (Разлог)3:0Перун (Кресна)
Миньор (Пк)-почива

4-та лига Пз - IX кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
КРЛевски (Пат)0:0Величково 
16:00Брацигово-:-Вихър (Ветрен)
16:00Лозен-:-Родопи (Коз)

20 октомври 2019 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00
Светкавица (Син)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)  
16:00Балкан (Варвара)-:-Локомотив (Септ)
16:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)
hippoland.net
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
11+2329
2ФК Кюстендил12+1325
3Септември (Симитли)11+1023
4Вихрен (Сандански)11+10 23
5Спортист (Своге)11+522
6Оборище (Панагюрище)12+1121
7Сливнишки герой (Сливница)11+518
8
Беласица (Петрич)11+118
9
Банско11-111
10
Надежда (Доброславци)11-411
11Чавдар (Етрополе)12-210
  12Пирин (Разлог)11-510
13Ботев (Ихтиман)11-109
14Балкан (Ботевград)10-79
 15  Марек (Дупница)11-159
16Рилски спортист (Самоков)11-137
17Перун (Кресна)12-217
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след VI кръг)

6Методи КостовВихрен (Санд)
6Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
5Николай БотевЧавдар (Етрополе)
5Росен ЙордановМарек (Дупница)

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

2 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Сливнишки герой-:-Оборище (Пан)
14:00Банско-:-Надежда (Добр)
14:00Рилски спортист-:-Беласица (Пч)
14:00Ботев (Ихтиман)-:-Септември (Сим)
14:00Марек (Дупница)
-:-Балкан (Бот)
14:00Миньор (Пк)-:-ФК Кюстендил
14:00Чавдар (Етрополе)-:-Пирин (Разлог)
14:00Вихрен (Санд)
-:-Спортист (Своге)
Перун (Кресна)-почива
shopsector.com%20

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)8+4124
2Спартак (Калугерово)8+619
3Брацигово8+2918
 4 Чепинец (Велинград)8+2218
5Левски (Паталеница)8-116
6Балкан (Варвара)8+1213
7Локомотив (Септември)8+513
 8 Марица (Белово)8+112
9Величково8+110
10
Тракиец (Главиница)8-29
11Родопи (Козарско)8-28
 12 Лозен8-316
13Тракия (Пазарджик)8-116
14Сарая8-106
 15  Вихър (Ветрен)8-211
 16 Светкавица (Синитево)8-391
 

Временно класиране

4-та лига Пз - XII кръг

9 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Тракия (Пз)-:-Светкавица (Син)
14:00Брацигово-:-Балкан (Варвара)
14:00    Вихър (Ветрен)-:-Левски (Пат)
14:00Величково-:-Марица (Белово)
14:00 Тракиец (Глав)-:-Сарая

10 ноември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Чепинец (Вел)        
14:00Родопи (Коз)-:-Спартак (Кал) 
14:00Локомотив (Септ)-:-Лозен

Кой е тук?

В момента има 68 посетителя в сайта

Приятели

. .
.