СКОНТО ООД

altech.bg%20
Александра Начева е №1 при младите спортисти за 2018-а ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 08 Януари 2019 22:38
Състезателката в тройния скок Александра Начева напълно заслужено спечели първото място в класацията

Лекоатлетката Александра Начева бе избрана за най-добър млад спортист на България за 2018 г. Тя спечели безапелационно осмото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg, S Media и Фондация „Играй с Развитие“.
 
През изминалата година Начева стана шампионка в тройния скок на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, златна медалистка е от световното първенство при девойките под 20 г. в Тампере и сребърна от европейското до 18 г. в Дьор. Тези постижения й донесоха 1507 точки за класацията, в която участваха рекордните 159 спортни журналисти, сред които бе и главния редактор на velsport24.com Филип Устабашиев. Те посочиха общо 42-ма състезатели от 21 вида спорт в анкетните си карти, както и шестима треньори на подрастващи и 4 отбора.
 
Алекс си тръгна с колело на българския производител Sprint от церемонията, която се проведе в невероятната обстановка на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“.
 
През 2017 г. Начева бе първа подгласничка в класацията на плувеца Антъни Иванов, който сега остана втори с 1182 точки. На трета позиция за 2018 г. с 1100 точки се нареди тенисистът Адриан Андреев, за когото това е рекордно пето влизане в топ 10 при младите.
 
Златната десетка се допълва от: Мариела Костадинова/Панайот Димитров (акробатика), Боряна Калейн (художествена гимнастика),  Едмонд Назарян (борба), Валентин Андреев (лека атлетика), Христо Христов (вдигане на тежести), Ивет Горанова (карате) и Мария Делчева (бадминтон).
 
Преди Александра Начева приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс) и Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване).
 
Наставникът на Начева Стойко Цонов бе избран за най-добър треньор на подрастващи също с огромна преднина. Той получи 1140 точки и остави далеч зад себе си втория Борислав Георгиев (бокс) с 210 т.

Цонов бе награден с картина от пловдивската художничка Неда Начева и с купа, връчена от главния секретар на ММС Асен Марков пред всички треньори, присъствали на церемонията. Цонов се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016) и Ангел Стойков (футбол, 2017).

Девойките от националния отбор по волейбол (U17), водени от Стоян Гунчев, спечелиха купата за най-добър отбор, след като изпревариха с огромна преднина юношеските национали по бокс.
 
Волейболистите под 16 г., които станаха балкански шампиони, и техният треньор Мартин Стоев пък получиха специалния приз на Фондация „Играй с Развитие“.

С наградата „Воля за победа“ бе отличен 13-годишният Емил Кондев от Пазарджик, който е роден с аутизъм, но тренира плуване и през 2018-а спечели първите си медали.

Интересен сюжет от церемонията бе, че много от отличените получиха своите награди от действащи спортисти, които до скоро са били в полезрението или дори са печелили анкетата на Viasport.bg за подрастващи. Сред тях бяха Димитър Кузманов (тенис) и Александра Стублева (карате), които са били победители в месечните анкети в зората на сайта; Стефани Стоева (бадминтон), която намери място в първата Златна десетка през 2011 г., както и победителят за 2013 г. Денис Димитров (лека атлетика). 

Освен със специалните статуетки, отличените бяха наградени с мобилни телефони и раници от А1, спортна екипировка от Asics, книги от издателство Жануа ′98, биографията на Новак Джокович от Шамбала консулт, списания СПРИНТ и други предметни награди. 

Viasport.bg и S Media благодарят на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“, който бе домакин на тържеството, на Фондация „Играй с Развитие“ за успешното партньорство, на А1, Asics, производителя на колела Спринт, на издателствата Жануа 98 и Шамбала консулт, както и на Дизайн кетъринг, Мегареклама и Анимес 3000, които помогнаха за осъществяването на церемонията. 

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2018-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2018 г.
 1. Александра Начева (лека атлетика) 1507 точки
 2. Антъни Иванов (плуване) 1182
 3. Адриан Андреев (тенис) 1100
 4. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика) 682
 5. Боряна Калейн (худ. гимнастика) 556
 6. Едмонд Назарян (борба) 527
 7. Валентин Андреев (лека атлетика) 402
 8. Христо Христов (вдигане на тежести) 375
 9. Ивет Горанова (карате) 358
10. Мария Делчева (бадминтон) 230 
 
Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика) 1140 точки
 
Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г. 970 точки

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

Топ 10 на редакцията на velsport24.com:

 1. Александра Начева (лека атлетика)
 2. Антъни Иванов (плуване)
 3. Едмонд Назарян (борба)
 4. Валентин Андреев (лека атлетика)
 5. Адриан Андреев (тенис)
 6. Христо Христов (вдигане на тежести)
 7. Ангел Русев (вдигане на тежести)
 8. Галя Шатова (вдигане на тежести)
 9. Диана Петкова (плуване)
10. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика)

Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика)

Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г.  

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

Контролна среща

17 февруари 2019 г. (неделя) - 13:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:2Витоша (Долна Диканя)

ЮЗ Трета лига - XVIII кръг

23 февруари 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Сливнишки герой
-:-Хебър (Пз)
14:00Рилски спортист
-:-Оборище (Пан)
14:00Беласица (Пч)-:-Надежда (Добр)
14:00Миньор (Пк)-:-Ботев (Ихтиман)
14:00Балкан (Бот)
-:-Септември (Сим)
14:00Марек (Дупница)
-:-Вихрен (Санд)
14:00Спортист (Своге)-:-Чавдар (Етрополе)
14:00Пирин (Разлог)
-:-Велбъжд (Кн)
14:00Германея (Сб)
-:-Банско

"А" ОФГ Пз - XVI кръг

23 февруари 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Тракия (Пз)-:-Марица (Белово)
14:00Левски (Пат)
-:-Балкан (Варвара)
14:00    Брацигово-:- Вихър (Ветрен)
14:00Локомотив (Септ)-:-Родопи (Коз)

24 февруари 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00    Тракиец (Глав)
-:-Чепинец (Вел)
14:00Сарая
-:- Чико-Бунара (Бяга)
14:00  Спартак (Кал)
-:-Оборище II (Пан)
14:00Величково
-:-Ботев (М. клисура)
shopsector.com%20

Есенно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
17+2344
2Оборище (Панагюрище)
17+1337
3 Сливнишки герой (Сливница)
17+1735
 4  Пирин (Разлог)
17+1634
5 Банско
17+1533
6 Вихрен (Сандански)
17+531
7Беласица (Петрич)
17+925
8Миньор (Перник)
17+224
9Рилски спортист (Самоков)
17 024
10
Чавдар (Етрополе)
17+520
11Марек (Дупница)
17 020
 12 Германея (Сапарева баня)
17-1220
13Балкан (Ботевград)
17-1017
14Септември (Симитли)
17-517
 15  Ботев (Ихтиман)
17-1016
16Надежда (Доброславци)
17-2014
17Спортист (Своге)
17-1411
18Велбъжд (Кюстендил)
17-343
 

Подробно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ

17Христо СпасовБанско
16Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
10Руслан ИвановХебър (Пазарджик)
shopsector.com%20

Есенно Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
15+4540
2Чепинец (Велинград)
15+2335
3Левски (Паталеница)
15+2635
 4 Балкан (Варвара)
15+1830
5Тракиец (Главиница)
15-825
6Брацигово
15+1225
7Сарая
15+825
 8 Величково
15+822
9Тракия (Пазарджик)
15-521
10
Вихър (Ветрен)
15-617
11Спартак (Калугерово)
15-115
 12 Оборище II (Панагюрище)
15-1313
13Родопи (Козарско)
15-812
14Марица (Белово)
15-239
 15  Локомотив (Септември)
15-396
 16 Ботев (Момина клисура)
15-375
 

Подробно класиране

Кой е тук?

В момента има 45 посетителя в сайта

Приятели

. .
.