СКОНТО ООД

altech.bg%20
Ново признание за СК Атлас - Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 28 Декември 2018 18:24
Пистите на Куртово вероятно отново ще посрещнат през февруари 2019 г. стартовете от ДП по ски-бягане

Велинградският спортен клуб Атлас спечели домакинството на предстоящото Държавно първенство по ски бягане. Зимният шампионат ще се проведе от 5-и до 8-и февруари 2019 г. Кандидатурата на СК Атлас събра най-голяма подкрепа и бе утвърдена в календара на БФСки, научи репортер на velsport24.com.

Местоположението на състезателните трасета ще бъде избрано в зависимост от метеорологичните условия и най-вече от наличието на надеждна снежна покривка. Длъжностните лица, заедно с организаторите от БФСки и СК Атлас, ще преценяват къде условията са най-оптимални за провеждане на стартовете. Вариантите са два - престижните стартове да бъдат на Юндола или пък да бъдат качени на Куртово при липса на достатъчно сняг през февруари 2019 г.

Почти сигурно заявки за участие в първенството ще подадат всички действащи клубове в това направление, членуващи в БФСки. Към момента с картотеки за настоящия сезон 2018/19 г. в ски-бягането са 272 състезатели от 11 клуба в страната.

В четирите дни от първенството ще се проведат интервалните стартове, спринтовете и щафетите за всички възрастови групи.

Домакините от СК Атлас със сигурност ще участват в надпреварата с минимум 6 възпитаници на старши треньора Тодор Гълев.

Последното домакинство на СК Атлас на зимно състезание от подобен ранг бе през февруари 2016 г. Тогава велинградският клуб получи домакинството на Куртово на стартовете от Държавното първенство по ски-бягане.

По-рано през годината СК Атлас участва и в провеждането на други две състезания от календара на БФСки. През м. септември в района на Юндола и Куртово премина Държавното лятно първенство по ски-бягане, а на 6 октомври в курортния град пък се осъществиха стартовете с ролкови ски за купа „Велинград“.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)2:0Ботев (Ихтиман)
КРБеласица (Пч)
2:0Марек (Дупница)
КРФК Кюстендил3:0Сливнишки герой
КРНадежда (Добр)
1:5Вихрен (Санд)
КРСпортист (Своге)2:1Чавдар (Етрополе)
КРСептември (Сим)2:0Рилски спортист
КРБалкан (Бот)3:2Банско
КРПирин (Разлог)3:0Перун (Кресна)
Миньор (Пк)-почива

4-та лига Пз - IX кръг

19 октомври 2019 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
КРЛевски (Пат)0:0Величково 
16:00Брацигово-:-Вихър (Ветрен)
16:00Лозен-:-Родопи (Коз)

20 октомври 2019 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00
Светкавица (Син)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)  
16:00Балкан (Варвара)-:-Локомотив (Септ)
16:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)
hippoland.net
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
11+2329
2ФК Кюстендил12+1325
3Септември (Симитли)11+1023
4Вихрен (Сандански)11+10 23
5Спортист (Своге)11+522
6Оборище (Панагюрище)12+1121
7Сливнишки герой (Сливница)11+518
8
Беласица (Петрич)11+118
9
Банско11-111
10
Надежда (Доброславци)11-411
11Чавдар (Етрополе)12-210
  12Пирин (Разлог)11-510
13Ботев (Ихтиман)11-109
14Балкан (Ботевград)10-79
 15  Марек (Дупница)11-159
16Рилски спортист (Самоков)11-137
17Перун (Кресна)12-217
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след VI кръг)

6Методи КостовВихрен (Санд)
6Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
5Николай БотевЧавдар (Етрополе)
5Росен ЙордановМарек (Дупница)

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

2 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Сливнишки герой-:-Оборище (Пан)
14:00Банско-:-Надежда (Добр)
14:00Рилски спортист-:-Беласица (Пч)
14:00Ботев (Ихтиман)-:-Септември (Сим)
14:00Марек (Дупница)
-:-Балкан (Бот)
14:00Миньор (Пк)-:-ФК Кюстендил
14:00Чавдар (Етрополе)-:-Пирин (Разлог)
14:00Вихрен (Санд)
-:-Спортист (Своге)
Перун (Кресна)-почива
shopsector.com%20

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)8+4124
2Спартак (Калугерово)8+619
3Брацигово8+2918
 4 Чепинец (Велинград)8+2218
5Левски (Паталеница)8-116
6Балкан (Варвара)8+1213
7Локомотив (Септември)8+513
 8 Марица (Белово)8+112
9Величково8+110
10
Тракиец (Главиница)8-29
11Родопи (Козарско)8-28
 12 Лозен8-316
13Тракия (Пазарджик)8-116
14Сарая8-106
 15  Вихър (Ветрен)8-211
 16 Светкавица (Синитево)8-391
 

Временно класиране

4-та лига Пз - XII кръг

9 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Тракия (Пз)-:-Светкавица (Син)
14:00Брацигово-:-Балкан (Варвара)
14:00    Вихър (Ветрен)-:-Левски (Пат)
14:00Величково-:-Марица (Белово)
14:00 Тракиец (Глав)-:-Сарая

10 ноември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Чепинец (Вел)        
14:00Родопи (Коз)-:-Спартак (Кал) 
14:00Локомотив (Септ)-:-Лозен

Кой е тук?

В момента има 66 посетителя в сайта

Приятели

. .
.