Чепинец не сбърка срещу Величково и вече е на второ място ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 29 Октомври 2018 19:46
Илия Иванов (в бяло) "навъртя" солиден километраж за 90-те минути срещу тима на Величково

Отборът на Чепинец се наложи с 3:1 над гостите от Величково в среща от областното първенство на четвърта дивизия. Неделната победа на велинградчани ги изкачи на второ място в подреждането, на 2 точки от лидера Чико-Бунара (Бяга).

Гостите от Величково се пропукаха в 38-та минута. Тогава вратарят им Тенчо Васев излезе извън наказателното поле и рисковано пресече пас към играч на велинградчани. Изчистената топка се озова у Любомир Стоилков, който без колебание от близо 40-метрова дистанция с прехвърлящ удар я прати в мрежата за 1:0.

В началото на втората част Чепинец стигна до второто си попадение в двубоя. В 48-та минута Ивайло Горанов навлезе в наказателното поле на гостите и от малък ъгъл покачи на 2:0. Юношата на Чепинец реализира и третия гол за домакините. В 56-та минута Горанов си заработи фаул на метър от границата на наказателното поле на Величково и с марково изпълнение направи 3:0.

Отбраната на Величково бе поставена на сериозно изпитание и в двете части на мача във Велинград

В 87-та минута Любомир Стоилков тресна левия стълб и пропусна да отбележи за втори път в мача. Минута по-късно Темелко Зайков направи загубата на гостите от Величково по-почетна, вкарвайки за крайното 3:1.