Голов обрат носи трите точки на Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 07 Септември 2018 13:51
Любомир Стоилков (с топката) "навъртя" 88 минути в двубоя срещу Тракия (Пз)

Тимът на Чепинец записа втора домакинска победа в първенството на „А“ ОФГ – Пазарджик. Велинградчани се наложиха с 2:1 срещу селекцията на Тракия (Пазарджик).

Двубоят започна с ранен гол за гостите. В 4-та минута Васил Николов отклони топката в мрежата на Чепинец за 0:1.

Домакините се настаниха трайно в половината на Тракия и в 44-та минута стигнаха до изравнително попадение. Капитанът на велинградчани Николай Байраков засече с глава центриране отдясно за 1:1. Три минути по-рано отново той се размина с попадение след изпълнение на фаул. Ударът му облиза напречната греда и излезе в аут.

През втората част Чепинец продължи да търси нов гол. В 49-та минута шут на Христо Сталев разтресе рамката, охранявана от Стефан Николов.

В 77-та велинградчани бяха възнаградени за усилията си. Христо Сталев бе безпогрешен от фаул, реализирайки за 2:1.

Христо Сталев вкара победното попадение за Чепинец

В 90-та минута отново гредата предотврати за трети път в мача попадение в мрежата на Тракия. Кълбото се отклони от левия стълб на вратата на гостите след изстрел на Илиян Генов.

Главният рефер Мариан Дойчев не вдигна нито един наказателен картон в двубоя. Секретарят на областната СК имаше за асистенти младите Веселин Шопов и Ивайло Михайлов, които се справиха отлично със своите задължения.

Мариан Дойчев и неговите помощници получиха високи оценки за изявите си в двубоя от четвърта дивизия

В състава на гостите 61 минути пък игра Христо Христов – Индианеца. 45-годишният кмет на Мирянци има в кариерата си 95 мача и 1 гол в „А“ група. Христо Христов игра преди 15 години и с екипа на Чепинец, когато велинградчани си осигуриха промоция в Югозападната „В“ група.