СУ „Св. св. Кирил и Методий“ вдигна купа „Велинград“ ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 31 Май 2017 23:45

Кристиян Корутов пресича финалната линия

Отборът на СУ „Св. св. Кирил и Методий“ спечели 24-то издание на лекоатлетическата щафета за купа „Велинград“. Възпитаниците на велинградското училище взеха дистанцията от 3630 метра за 9 минути и 1 секунда.

Второто място в надпреварата заеха миналогодишните първенци от СУ „Методий Драгинов“ – с. Драгиново, които бяха по-бавни с 3 секунди.

На трето място финишира щафетата на ОУ „Христо Ботев“ – Велинград с време 9 минути и 15 секунди.

Четвърти в крайното подреждане се наредиха възпитаниците на СУ „Васил Левски“ – Велинград. Те взеха дистанцията за 9 минути и 21 секунди.

Петото място остана за щафетата на ОУ „Неофит Рилски“ – Велинград, която записа резултат 9 минути и 31 секунди.

Първенците от СУ "Св. св. Кирил и Методий" - Велинград

Участниците в лекоатлетическата щафета бяха поздравени от кмета на Велинград д-р Костадин Коев. Градоначалникът, неговият заместник Атанас Палигоров и председателят на Общински съвет – Велинград инж. Бельо Мандраджиев, връчиха наградите на участниците. В мащабната спортна проява се включиха 5 отбора или общо 160 ученици.

Щафетата, която преминава по главната отсечка между кварталите Чепино и Каменица е с обща дължина 3630 метра. По трасето са разположени общо 32 поста - по 16 за момчета и момичета. Право на участие в лекоатлетическата надпревара имат само ученици от V до VIII клас. Финалът по традиция е на централния площад „Възраждане“ в квартал Каменица.

Д-р К. Коев (вляво), заместникът му Ат. Палигоров и инж. Бельо Мандраджиев (вдясно) връчиха наградите

18-кратен първенец в кроса за купа „Велинград“ е ОУ „Христо Ботев” – Велинград. Според регламента престижният трофей става собственост на училището, което спечели щафетното бягане в три поредни години.

За поредна година проявата премина при безупречна организация и без инциденти. За това допринесе професионалната работа на повече от 60 служители на РУП – Велинград и на медицински екип от МБАЛ-Велинград ЕООД, които участваха активно при провеждането на надпреварата.

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168