Шампионски успех за Струмска слава срещу Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 27 Май 2017 21:20

Ивайло Стоянов и съотборниците му в отбора на Струмска слава спечелиха промоция за Втори лига

Съставът на Струмска слава (Радомир) завоюва предсрочно първото място в Югозападната Трета лига. Селекцията на наставника Владимир Димитров взе убедителна домакинска победа с 8:1 срещу гостите от Чепинец (Велинград). Така Струмска слава дръпна с 4 точки кръг преди края на основния си преследвач Септември (Симитли), който завърши 1:1 при визитата си на Ботев (Ихтиман).

Двубоят в Радомир бе решен през първата част. Домакините от Струмска слава реализираха 7 попадения срещу своя съперник, съставен основно от футболисти на юношеска възраст. В 6-та минута Димитър Петков откри за 1:0. В 10-та Николай Николов вкара втори гол, а две по-късно Александър Аспарухов направи преднината на радомирци класическа. След четвърт час игра се разписа и Георги Иванов.

В 23-та минута Ивайло Стоянов бе точен за 5:0. В 32-та Александър Аспарухов добави шесто попадение за Струмска слава. В 37-та минута Мариан Хаджиев покачи на 7:0.

След почивката двата отбора си размениха по един гол. В 70-та минута Атанас Георгиев вкара почетно попадение за Чепинец. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Съли Тахчиев. В 85-та минута домакините чрез Ерик Иванов оформиха крайното 8:1.

Веднага след срещата бе проведена и церемонията по награждаването на Струмска слава за първото място в Югозападната Трета лига. На събитието присъстваха председателят на ЗС на БФС – София Валентин Чакъров и президента на АФЛ и член на Изпълкома на БФС Румен Вълков.

Борислав ЙОРДАНОВ

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168