Чепинец пречупи Чико-Бунара в дербито при юношите ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 10 Април 2017 19:45

Двата юношески отбора водиха здрава битка за всяка частица въздушно пространство

Късен гол реши юношеското дерби между отборите старша възраст на Чепинец (Велинград) и Чико-Бунара (Бяга). Домакините се наложиха с 1:0 и нанесоха първа загуба на гостите в шампионата.

Юношите на Чепинец запазиха шансове за първото място

Двубоят предложи куп положения и пред двете врати и до последно интригата в двубоя бе жива. Съставът на Чепинец, воден от наставниците си Ангел Минчев и Стефан Караманов, тресна и две греди през второто полувреме на двубоя. Гостите от Бяга също създадоха една дузина голови ситуации, но не успяха да преодолеят вратарят на велинградчани Петър Николов. Стражът на Чепинец се превърна в герой за домакините, спасявайки няколко опасни голови възможности за Чико-Бунара.

Отборът на Чико - Бунара е приятната изненада в областното юношеско първенство

Драмата в дербито настъпи в продължението на срещата. Резервата Исуф Качаков дръпна 30-метров спринт по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля от близка дистанция, но вратарят  на гостите Неждет Огнянов изби. При разбъркването най-съобразителен се оказа Съли Тахчиев, който не сбърка и с точен изстрел реализира единственото попадение в двубоя.

Съли Тахчиев (в червено-синьо) донесе трите точки за Чепинец след гол в 91-та минута

Съставът на Чепинец стигна до трите точки с 10 души. В 78-та минута втори жълт картон получи Тошко Пашомов.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623