Санкция "3 в 1" за капитана на Вихрен ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 05 Ноември 2016 20:28

Капитанът на Вихрен - Валери Георгиев пропуска останалата част от есенния полусезон в Трета лига

Двама футболисти на Вихрен (Сандански) остават без състезателни права минимум до края на календарната 2016 г. Решението на Зоналната дисциплинарна комисия се отнася за капитана на „гладиаторите“ Валери Георгиев и съотборника му Петър Кепов, който твърдо пропускат оставащите три кръга до края на есенния полусезон в Югозападната Трета лига. Санкциите бяха наложени след двубоя между Вихрен и Марек (0:2). Домакините имаха сериозни претенции за неотсъден наказателен удар през второто полувреме при резултат 0:1.

Сумарната санкция на Валери Георгиев е 5 срещи и е формирана от три различни провинения. Капитанът на Вихрен е наказан по доклад за три мача заради настъпване на главния съдия и още един за брутално поведение. Жълтият картон, получен от Георгиев е пети за него и той „увеличава“ наказанието му с още 1 среща.

За срок от 5 мача по доклад на длъжностните лица е санкциониран и неговия съотборник Петър Кепов. Описаните негови провинения са бутане на главния съдия (3 срещи) и наплюване (2 срещи).

Треньорът на санданчани Тодор Мечев пък е наказан за 1 мач и глобен с 250 лева, а причината е нанесена обида на длъжностно лице. ФК Вихрен ще трябва да плати и още 250 лева за хвърлени предмети от страна на феновете на тима.

По доклад за срок от 1 среща заради брутално поведение е наказан и Даниел Георгиев от Марек.

Лидерът на Балкан (Ботевград) - Иван Редовски бе санкциониран за 1 среща

Трима футболисти бяха изгонени в XIV кръг на Югозападната Трета лига. По един мач ще пропуснат Иван Редовски от Балкан (Ботевград) и Радостин Борисов от Чепинец (Велинград). Червеният картон на Тихомир Добрев от Пирин (Разлог) е „оценен“ на 2 срещи.

Кирил Георгиев от Септември (Симитли) ще гледа един мач от трибуните заради натрупани 5 официални предупреждения.