Кошмарна загуба на Чепинец срещу Балкан (Ботевград) ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 01 Ноември 2016 17:35

Главният рефер Вангел Вангелов (в средата) имаше доста работа в двубоя между Чепинец и Балкан

Късна драма лиши Чепинец от първи точки в първенството на Югозападната Трета лига. Велинградчани изнесоха най-силната си продукция от началото на сезона, но това в крайна сметка се оказа недостатъчно да прекъснат поредицата си от 12 загуби в шампионата.

Домакините от Чепинец откриха резултата с гол в 30-та секунда. Юношата Краси Кючуков засече центриране в наказателното поле на Балкан за 1:0. В 16-та минута на двубоя двата отбора останаха с по 10 души на терена. Столичният рефер Вангел Вангелов вдигна директни червени картони на Николай Байраков от Чепинец и Цветослав Ботев от Балкан.

Конфликтната ситуация в наказателното поле на Чепинец завърши с двама изгонени

В 24-та минута вратарят на домакините Васил Игнатов предотврати сигурен гол, избивайки отблизо удар на играч на гостите. В 29-та Кристиян Ковачев реализира ново попадение за Чепинец, правейки резултата 2:0. Нападателят на велинградчани пропусна минута по-късно да вкара нов гол. Топката премина покрай левия стълб на велинградската врата.

В 33-та минута Цветелин Цаковски навлезе в наказателното поле на велинградчани и върна едно попадение за 2:1. В края на първата част наставникът на Чепинец Ангел Минчев бе изгонен от резервната скамейка.

През второто полувреме домакините по-често владееха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на противника. В 52-та минута шут на Кристиян Ковачев излезе в аут. Пет по-късно отново той с плътен удар опита да изненада Едуард Мечикян, но вратарят на Балкан изби топката в корнер. В 62-та минута Огнян Младенов също пробва мерника си, но стражът на гостите улови.

Отборът на Балкан (в зелено-бяло) стигна до драматичен успех с 9 души срещу Чепинец

В 70-та Кристиян Ковачев се отскубна от последния в отбраната на Балкан Денис Мартинов. Защитникът на ботевградчани нямаше друг вариант да спре нападателят и го фаулира на метър и половина от границата на наказателното поле. Арбитърът Вангелов вдигна директен червен картон на Мартинов, който бе общо трети в мача.

Критични за велинградчани се оказаха заключителните минути на двубоя. Въпреки численото неравенство Балкан стигна до изравнителен гол на Цветелин Цаковски, който в 88-та минута се разписа за 2:2.

Хазартната игра на домакините им донесе още проблеми. Вратарят Васил Игнатов трябваше да пресреща Иван Мишев извън наказателното поле. За щастие ударът му не намери велинградската врата.

Фатална за Чепинец се оказа 94-та минута, когато Цветелин Цаковски реализира третото си попадение в двубоя и донесе трите точки за Балкан. Гостите от Ботевград пък пристигнаха за мача във Велинград ден по-рано, за да се аклиматизират в елитен местен хотел.