Сл. герой (Сливница) е новият лидер ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 28 Август 2009 12:03

Витоша (Долна Диканя) влезе в трета дивизия

Играчите на Сливнишки герой (Сливница) бяха премирани веднага след успеха си срещу Германея (Сб)

Сливнишки герой (Сливница) изскочи на лидерската позиция след третия кръг на Югозападната “В” група. Играчите на Венци Рангелов взеха ценна победа с 1-0 срещу Германея (Сапарева баня). Победното попадение падна от дузпа, отсъдена от главния рефер Борислав Колев през втората част. Точен от бялата точка бе Руслан Нацев.

Досегашният лидер Миньор (Бобов дол) отстъпи с 2-1 при визитата си на стадион „Димитър Пенев” в Мировяне срещу новака Нови Искър. Двубоят бе рефериран от перничанина Бисер Никифоров.

С пълен актив от точки продължава тимът на Витоша (Бистрица). Съотборниците на премиера Бойко Борисов надвиха с 2-1 гостите от Перун (Кресна) пред собствена публика. Срещата бе ръководена от пазарджишка съдийска тройка, водена от Костадин Кобаков.

Съставът на Малеш (Микрево) спря кошмарната си серията от 4 официални срещи без победа. Възпитаниците на Пламен Мицански спечелиха с 2-0 срещу тима на Струмска слава (Радомир). За символичните домакини преди почивката се разписаха Атанас Топалов и Марин Георгиев. Мачът на стадион „Спартак” в Сандански бе свирен от Богомил Маринов – Мечката.

Борислав Митрев

Историческа първа победа в Югозападната „В” група завоюва тима на Бенковски (Пазарджик). Отбора от областния град наказа като гост състава на Пирин (Разлог) с минималното 0-1. Попадението от дузпа на Атанас Иванов в 79-та минута се оказа „златно” за състава на наставника Спас Спасов. Срещата бе поверена на столичния съдия Виден Стоянов.

Велбъжд (Кюстендил) продължава без победа и след третия кръг. Съставът на Димитър Соколов се задоволи с 1-1 срещу Места (Хаджидимово). Капитана Юли Кръстев вкара за 1-0, но Юсеин Топчи в средата на втората част „приземи” надеждите на кюстендилци за трите точки. Срещата бе свирена от столичанина Мартин Александров, който е син на бившия съдийски шеф Борислав Александров.

Неприятна домакинска загуба инкасира състава на „Хебър”, който падна с 1-2 на стадион „Георги Бенковски” от Ботев (Ихтиман). Дечев и Илиев бяха точни за победителите, а за играчите на Атанас Пашев се разписа Найден Стефанов. Главния арбитър Георги Караколев от Дупница вдигна по 2 жълти картона на двата отбора.

Отборите на Бенковски (Костинброд) и Миньор 1919 (Перник) не си отбелязаха гол, завършвайки 0-0. Двубоят ще се запомни и с дебюта като главен съдия в трета дивизия на петричанина Борислав Митрев.

В сряда падна и последната въпросителна около състава на ЮЗ „В” АФГ. В директен сблъсък за последното свободно място в трета дивизия Витоша (Долна Диканя) сломи съпротивата на Рилски орли (Бистрица) със 7-6 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не успяха да се победят на стадиона в столичния квартал „Обеля”. След срещата победителите поляха успеха в елитно столично заведение.