Отличен 6 за Рилски спортист срещу Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 30 Май 2016 23:08
Петко Петков
Съставът на Рилски спортист спечели с убедителното 6:0 домакинството си на Чепинец (Велинград) в последния кръг от сезона в Югозападната „В“ група.

Тимът от Самоков реши двубоя с 5 гола още до почивката. Домакините поведоха с попадение на Петко Петков. Бившият играч на Чепинец от миналата пролет бе точен в 5-та минута. След четвърт час игра Тихомир Крумов покачи на 2:0. В 33-та отново Петко Петков се оказа в прегръдките на своите съотборници, правейки преднината на Рилски спортист класическа.

В 35-та минута друг бивш футболист на Чепинец - Спас Спасов, се разписа за 4:0. В 40-та Виктор Младенов реализира пето попадение за „скиорите“.

През втората част Петко Петков оформи своя хеттрик в срещата за финалното 6:0. В края на срещата голаджията на Рилски спортист бе изгонен от столичния рефер Георги Николов и домакините приключиха двубоя с 10 души.

Тимът от Самоков финишира на 11-ото, а съставът на Чепинец - на 14-ото място в крайното класиране.