София 2010 проби „крепостта“ на Чепинец в Ракитово ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 24 Май 2016 00:33

Александър Аспарухов (с топката) вкара едно от попаденията за София 2010 в Ракитово

Отборът на Чепинец отстъпи с 2:3 срещу тима на София 2010 в заключителното си домакинство за този сезон в Югозападната „В“ група. Загубата бе първа и последна за велинградския състав на стадиона в Ракитово през 2016 г. след серия от 7 мача без поражение там. Двубоят от трета дивизия пък бе последен за столичани, които вече изиграха мача си от следващия кръг срещу Ботев (Ихтиман), завършил с успех за гостуващия отбор – 2:3.

През първата част играчите на наставника Тодор Янчев по-често владееха инициативата и си осигуриха аванс от 2 гола. В 10-та минута капитанът на гостите Симеон Ганчев тресна напречната греда зад вратаря Илиян Брадваров след удар извън наказателното поле. В 36-та бившият играч на Миньор (Перник) от есента, се отскубна от отбраната на Чепинец и с премерен удар не сбърка за 0:1.

Легендата на ЦСКА - Тодор Янчев завърши с победа дебютният си треньорски сезон в Югозападната "В" група

В края на първата част двата тима останаха с по 10 души на терена. Столичният рефер Мартин Стоименов вдигна директни червени картони на Васил Димитров от Чепинец и Радой Божилов от София 2010. В 43-та минута играчът на домакините извърши нарушение, задържайки за фланелката край тъчлинията съперниковият състезател. Божилов пък изпусна нервите си и налетя на футболиста на Чепинец.

Столичани стигнаха и до второ попадение в третата минута на добавеното време на първата част. Симеон Ганчев директно от фаул стреля в горния ляв ъгъл за 0:2.

Капитанът на столичани Симеон Ганчев се отчете с 2 гола и асистенция в мача срещу Чепинец

След почивката домакините се активизираха и създадоха доста работа на стража на гостите Кирил Георгиев. В 63-та минута Мартин Костов засече с глава едно центриране пред вратата на столичани за 1:2.

В 70-та Симеон Ганчев пропусна да запише хеттрик в мача, след като не намери велинградската врата. Минута по-късно резервата на софиянци Кристиян Петров засече топката с глава, но тресна десния стълб.

Главният рефер Мартин Стоименов използва спрей по време на двубоя от трета дивизия

В 74-та Александър Аспарухов отблизо отклони кълбото в мрежата след добре изразена „параболична“ асистенция отдясно на капитана Симеон Ганчев.

В 79-та минута Краси Кючуков с майсторски шут от 22-метрова дистанция намали на 2:3. Юношата на Чепинец на практика вкара и първия си гол в Югозападната „В“ група. В 84-та друг негов съотборник от младежката формация на велинградчани също можеше да огорчи гостите. Съли Тахчиев изскочи сам срещу вратаря Кирил Георгиев и стреля, но стражът изби топката.

Юношата на велинградчани Краси Кючуков реализира своя първи гол в Югозападната "В" група

В последните минути Чепинец продължи да търси изравнително попадение. В 91-та минута удар на Илиян Генов не попадна в целта след като топката се отклони от играч на столичани и излезе в корнер.