Юношите на Чепинец с инфарктен успех в Септември ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 02 Май 2016 14:03

Юношата на Чепинец Исуф Качаков (в червено-синьо) пробива по левия фланг в двубоя срещу Локомотив

Юношеският отбор на Чепинец извоюва драматичен успех в областното първенство. Играчите на селекционера Митко Ваклинов се наложиха с 3:4 срещу домакините от Локомотив (Септември). Велинградчани губеха с 3:0, но направиха пълен обрат, въпреки че завършиха двубоя срещу „железничарите“ в намален състав.

Срещата на отлично подготвения терен на стадион „Локомотив“ започна перфектно за домакините. В 14-та минута лидерът на септемврийския тим Райчо Гаджев се разписа за 1:0. В 27-та Данчо Минчев покачи на 2:0, а три по-късно Райчо Гаджев вкара втория си гол в двубоя, оформяйки класически аванс за Локомотив.

Велинградчани заличиха преднината на своя съперник в рамките на 4 минути. В 35-та Съли Тахчиев бе точен за 3:1. В 37-та Альоша Дидров намали на 3:2, а минута след това Мариан Есев възстанови равенството – 3:3.

Мариан Есев "укротява" топката в мача на стадион "Локомотив"

В 39-та минута Чепинец остана с 10 души на терена заради червен картон на Ценко Качаков. Бранителят бе изгонен от рефера Костадин Кобаков заради предотвратяване на голова атака на Локомотив.

През втората част Чепинец стигна до пълния успех. В 53-та минута Медиан Паров тресна греда за велинградчани. В 57-та капитанът Краси Кючуков засече майсторски топката и не остави шанс на вратаря на „железничарите“ Ивелин Иванов за крайния резултат 3:4.