Чепинец не се даде на Витоша (Бистрица) в Ракитово ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 24 Април 2016 22:02

Съдийската тройка, предвождана от Димитър Буров (в средата) с двамата капитани

Отборите на Чепинец (Велинград) и Витоша (Бистрица) завършиха 1:1 в мач от Югозападната „В“ група, игран в Ракитово.

Срещата започна оптимистично за столичани, водени от ексцентричния наставник Костадин Ангелов – Лаптопа. В 13-та минута Четин Садула изскочи отляво и прати топката към Димитър Панталеев, който не сбърка пред вратата на Чепинец за 0:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

Голът на Димитър Панталеев (в зелено) не стигна за трите точки на Витоша в Ракитово

В 47-та минута опасен удар на Христо Сталев бе спасен от вратаря на Витоша - Михаил Иванов. В 77-та Четин Садула излезе „очи в очи“ със стража на домакините Илиян Брадваров, който изби топката в корнер.

В 87-та минута Мартин Костов със самостоятелен рейд „навърза“ отбраната на столичани и изведе отдясно Деян Костадинов. Последният с прецизен пас намери пред вратата на Витоша непокрития Алек Манолов, който с точен изстрел изравни за 1:1.

Мартин Костов (с топката) подхвана головата атака за Чепинец

Близо половината от второто полувреме на двубоя в Ракитово мина при проливен дъжд. Малко преди началото на срещата във високопланинския град пък се изсипа градушка.

Проливният дъжд след почивката затрудни допълнително двата отбора

Сред зрителите на двубоя от Югозападната трета дивизия бе и кмета на община Ракитово – Костадин Холянов.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623