Чепинец не сбърка срещу Септември (Сф) ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 19 Април 2016 00:03

Тимовете на Чепинец (в червено-синьо) и Септември изиграха коректен мач в Ракитово

Отборът на Чепинец се изкачи на деветото място в Югозападната „В“ група след домакински успех с 1:0 срещу Септември (София). Велинградчани продължиха успешните си изяви на градския стадион в Ракитово, където нямат загуба до момента в трета дивизия.

Столичани пропуснаха да открият в 13-та минута, когато нигериеца Самсон Джегеде уцели десния стълб на велинградската врата.

Нигерийската перла Самсон Жегеде тресна греда и остана на терена до 52-та минута

На свой ред домакините проиграха две отлични възможности. В 29-та минута отбраната на столичани не успя да изчисти топката след центриране отляво от фаул на Алек Манолов. Мартин Костов се забави в наказателното поле пред вратата на Септември и ударът му бе избит в корнер. Две по-късно шут на Божидар Петелов мина на сантиметри от десния стълб.

След почивката първи пропуснаха домакините. В 49-та минута удар на Илиян Генов се отклони от тялото на защитник на Септември. В 57-та минута капитанът на столичани Николай Николов от малък ъгъл пък не успя да намери велинградската врата.

Георги Дончев (в червено-синьо) и Валентин Сливов от гостите в епизод от срещата

В 59-та минута топката се озова в Алек Манолов след подаване отляво. Той се освободи технично от бранителя до себе си и отблизо опита да преодолее вратаря на гостите Илиян Узунов. Стражът на Септември изби, но кълбото попадна у Христо Сталев. При добавката топката бе избита с ръка на голлинията от Николай Николов.  Арбитърът Павел Цеков не се поколеба и вдигна директен червен картон на капитана на столичани и отсъди наказателен удар в полза на Чепинец. Алек Манолов не даде шанс от бялата точка на Илиян Узунов, разписвайки се за 1:0. Голмайсторът на велинградчани специално отиде да поздрави помощник треньорът на Чепинец – Юлиян Димитров, който бе рожденик в деня на мача.

Главният рефер Павел Цеков (с топката) и колегата му Петър Петров се справиха на ниво с двубоя

Съставът на Септември опита да върне гола. В 65-та минута шут на Александър Манолов се отклони от левия стълб. Пет по-късно Данаил Иванов с глава прати кълбото над напречната греда.