Децата на Чепинец триумфираха в дербито с Хебър ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 09 Април 2016 21:32

Тошко Пашомов (в жълто-синьо) се разписа първи в мача на стадиона в Ракитово

Детският отбор на Чепинец (Велинград) надви с 3:2 Хебър (Пазарджик) в решителната битка за първото място в областното първенство. Успехът приближи максимално възпитаниците на треньорския тандем Ангел Минчев – Стефан Караманов до шампионската титла през този сезон. Загубата пък бе първа за пазарджишкия отбор в първенството, но с оглед на ситиуацията сведе до минимум шансовете на тима на Хебър за лидерската позиция в крайното класиране. Мачът, игран на стадиона в Ракитово ще се запомни и с доста грозни сцени, които определено направиха лоша реклама на детския футбол.

Домакините от Чепинец откриха в 10-та минута след попадение от фаул на Тошко Пашомов. В 25-та Джамко Маджиров се измъкна от отбраната на Хебър и засече топката за 2:0. Голаджията на велинградчани получи неочакван удар от Светослав Раков, за което играчът на гостите получи директен червен картон от арбитъра Мариян Дойчев. Футболистът на Хебър си позволи след изгонването да посегне отново на падналия на тревата реализатор на велинградчани. Изключително некоректната му проява веднага вдигна напрежението на терена, а играчите на двата отбора се включиха активно в разправията. След като страстите се укротиха, реферът изгони от игра Тошко Пашомов от Чепинец и Данаил Насков от Хебър.

Получилият червен картон Светослав Раков напуска терена "придружен" от свой съотборник

Така домакините продължиха срещата с 10, а гостите – с 9 състезатели. Преднината на велинградчани от 2 гола пък се запази до края на първата част.

Отборът на Хебър се върна в мача веднага след подновяването на играта. В 37-та минута Васил Дошков бе точен за 2:1. В 47-та домакините се разминаха с трето попадение в мача. Шут от фаул на Стоян Сотиров – Меси се отби от напречната греда на вратата, пазена от Димитър Джоков.

В 48-та Мартин Георгиев от гостите изпревари вратаря на домакините Виктор Китин и с глава направи 2:2.

В 59-та минута щатният реализатор на велинградчани Джамко Маджиров изскочи сам срещу вратаря Джоков. Стражът на пазарджиклии го посрещна извън наказателното поле, но нападателя на Чепинец с хладнокръвен изстрел се разписа за 3:2.

В третата минута от продължението на срещата удар на вратаря на Хебър Джоков след корнер се отклони от гредата.

Велинградският Меси - Стоян Сотиров (в жълто-синьо) тресна напречната греда след шут от фаул

Веднага след края на мача фенове на гостите опитаха да търсят сметка от рефера на двубоя Мариян Дойчев, но полицейските служители не позволиха да се стигне до неприятен инцидент. Наложи се съдийската тройка да остане принудително на терена 12 минути. Пристигналото по спешност полицейско подкрепление съпроводи арбитрите до съблекалнята при повишени мерки за сигурност.

Футболисти на Хебър изляха гнева си върху две от вратите на административната сграда на стадиона в Ракитово. Нанесените щети са описани в констативен протокол.

Съдийската тройка, водена от Мариян Дойчев (в светлосиньо) се прибра при засилени мерки за сигурност

Във вторник Дисциплинарната комисия при ОС на БФС – Пазарджик ще има редовно заседание. На него се очаква да разгледа докладите на длъжностните лица от двубоя и да се произнесе за всички провинения в срещата от детското първенство.

14:00Сарая-:-Левски (Пат)
14:00Локомотив (Септ)-:-Чико-Бунара (Бяга)

5 Банско16+625
6 Миньор (Перник)16+224