Чепинец спечели битката с Балкан в Ракитово ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 27 Март 2016 20:39

Аспарух Василев (в червено-синьо) пресича пътя на Славомир Събков от Балкан

Отборът на Чепинец (Велинград) записа минимален успех с 1:0 в регионалното дерби срещу Балкан (Варвара), играно пред близо 300 зрители на стадион „9-и септември“ в Ракитово. Възпитаниците на наставника Атанас Стоилов взеха първа победа в шампионата през 2016 г.

Срещата се игра при трудни условия за футбол и влажен терен във високопланинския град.

В 8-та минута Аспарух Василев бе изведен в наказателното поле на Балкан, но бе блокиран от бранител на гостите. В 15-та топката се озова у непокрития Славомир Събков, но вратарят на Чепинец – Илиян Брадваров изби в корнер. В 38-та минута Алек Манолов прати топката над напречната греда от границата на наказателното поле. На свой ред играчите на Балкан на няколко пъти стреляха от дистанция до почивката, но стражът на домакините Брадваров бе на мястото си.

Алек Манолов изигра пълни 90 минути в регионалното дерби с Балкан (Варвара)

През втората част битката за териториално надмощие продължи. В 49-та минута Илия Иванов центрира остро отдясно, Аспарух Василев засече, но топката мина на сантиметри от левия стълб на Балкан. В 56-та ударът на Христо Сталев не намери вратата на гостите от Варвара.

В 71-та минута Алек Манолов спечели фаул за Чепинец на границата на наказателното поле. Зад топката застана Христо Сталев, който завъртя кълбото майсторски покрай стената, разпечатвайки вратата на Балкан – 1:0.

В 91-та минута се получи тежък сблъсък извън наказателното поле между вратаря на гостите Милен Петракиев и резервата на Чепинец Божидар Петелов. Наложи се и двамата да бъдат принудително заменени.

Реферът Александър Костадинов дава последен съдийски сигнал в мача

Регионалното дерби бе ръководено от бившия международен арбитър Александър Костадинов, който се справи на ниво с двубоя. Столичанинът силно респектира играчите на двата отбора, вдигайки по 1 жълт картон за домакините и гостите. Тимът на Балкан бе подкрепян от близо 100 свои фенове на стадиона в Ракитово.

Чепинец (Вeлинград): 12. Илиян Брадваров, 21. Илия Иванов, 20. Иван Камов, 15. Дейвид Пенчев, 2. Силвестър Атанасов, 6. Николай Байраков (капитан), 19. Георги Дончев, 10. Алек Манолов, 8. Деян Костадинов (67 м. – 14. Божидар Петелов / 91 м. – 16. Маргарит Георгиев), 9. Христо Сталев (82 м. – 11. Илиян Генов), 18. Аспарух Василев.

Неизползвани резерви: 1. Илиян Георгиев, 4. Ценко Качаков, 3. Краси Кючуков, 5. Съли Тахчиев.

Ст. треньор: Атанас Стоилов

Балкан (Варвара): 12. Милен Петракиев (91 м. – 1. Стефан Кошлуков), 2. Васил Геров, 5. Димитър Зайков, 7. Милен Шуманов, 6. Борислав Петров (капитан), 10. Еди Достов (75 м. – 9. Антонио Цветански), 8. Найден Стефанов (46 м. – 19. Темелко Зайков), 15. Христо Петров, 14. Стефан Чилингиров, 4. Георги Василев, 11. Славомир Събков.

Неизползвани резерви: 17. Спас Топалов, 27. Емануил Стойков, 3. Венко Цинцаров, 77. Атанас Трендафилов.

Ст. треньор: Крум Кантарев

Жълти картони: Николай Байраков (Чепинец); Еди Достов (Балкан).

Голмайстор: 1:0 – Христо Сталев (71 м.).

Главен съдия – Александър Костадинов (София)