“Чепинец” разби мита за непобедимия „Хебър” ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 06 Април 2009 14:41
Трите точки силно увеличават шансовете на велинградчани за спасение

ХЕБЪР – ЧЕПИНЕЦ 0-1

Щастлива се оказа за велинградския футбол датата 5 април 2009 година. „Чепинец” отново намери правилната рецепта за победа над „Хебър” на собствения му стадион „Георги Бенковски”. Велинградчани ликуваха след последния съдийски сигнал на Иван Бабанов, побеждавайки с 1-0 със скъпоценен гол на Славик Раданов в 90-та минута. Така вече повече от 4 години насам пазарджишкия отбор не е успял да вкара официален гол в мрежата на „Чепинец”.

Точно на собствения му клубен стадион, където този сезон „Хебър” бе непобедим преди този мач, велинградчани записаха първи точки, далеч от дома. Нещо повече, може би това решителната крачка на „чепинци” за скорошното им излизане от зоната на изпадащите.

Трите точки, които велинградчани взеха на стадион „Георги Бенковски” вчера вероятно ще помогнат да се изпълни и стратегическата цел област Пазарджик да запази скромното си присъствие само с два отбора, представящи я в трета дивизия. Както е известно „Чепинец” все още е застрашен от изпадане, а „Хебър” има по-скоро теоретични шансове за „Б” група. През юни областта дори може да има и трети отбор в Югозападната „В” група, ако първенецът на местната четвърта дивизия премине през ситото на баражите.

Първата част на дербито не предложи на зрителите впечатляващи футболни достойнства. След почивката бе далеч по-интересно. В 53-та минута на мястото на Димитър Чонков в игра влезе Славик Раданов (на снимката), който се оказа големият герой за велинградчани в този мач. Броени минути след смяната коварен шут на Раданов профуча на сантиметри от гредата.

В 60-та минута реферът Иван Бабанов отмени гол за „Чепинец” заради съмнителна засада на Стоян Боновски.

Четвърт час преди края вратаря на велинградчани Румен Игнатов закова топката на голлинията.

В заключителните десет минути заради контузия терена напусна Стефан Караманов. Така велинградчани довършиха мача с 10 души, след като вече бяха извършили трите позволени от правилника смени.

Макар и в намален състав “Чепинец” нанесе своя решителен удар в последната 90-та минута на редовното време. Боян Макавеев центрира в наказателното поле и Раданов с хладнокръвен шут разпечати пазарджишката врата за крайното 0-1.

За съжаление и това дерби не мина без инциденти. През второто полувреме привърженик на велинградчани бе нападнат и жестоко разкървавен от група от най-скандалните фенове на домакините, наброяващи 10-15 души. Има и арестувани ултраси на домакините. Хулиганите цял мач обиждаха феновете на велинградчани, а преди мача отправиха и нецензурни квалификации към двамата тъмнокожи играчи на „Чепинец”.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623