Биатлонистите на Сапарева баня са №1 на Държавното на Куртово ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 16 Февруари 2016 00:24
Биатлонисти от 10 клуба участваха на шампионата, проведен на Куртово

Зимният център Куртово бе домакин на Държавното първенство по биатлон за момичета и момчета. Шампионатът при най-малките протече от 12 до 14 февруари 2016 г. и събра 94 състезатели от 10 клуба в страната.

Организаторите от БФ по биатлон бяха заложили в програмата на първенството 10 индивидуални дисциплини и 2 щафети.

Първенството при най-малките (момчета и момичета) събра 94 състезатели

Най-успешно по перфектното трасе на Куртово се представиха състезателите на Сапарева баня. Възпитаниците на клуба завоюваха внушителните 18 медала - 7 златни, 4 сребърни и 7 бронзови отличия. След тях се нареди създаденият в края на 2015-а година нов клуб по биатлон в Троян, носещ името Амбарица. Състезателите му грабнаха общо 13 отличия – 4 златни, 6 сребърни и 3 бронзови. На трето място по спечелени медали се нареди Аякс (Троян) с комплект от 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов. Още два клуба „качиха“ свои биатлонисти на почетната стълбичка. Сребърен медал спечели отборът на Ихтиман – Бодрово, а с бронз от първенството си тръгна Ком (Берковица).

Кристиян Божилов (Сапарева баня) стана двукратен шампион на Куртово

В индивидуалните дисциплини се отличиха трима биатлонисти на Сапарева баня. Двукратни шампиони от първенството станаха Гергана Джаджарова при момичетата старша, Кристиян Божилов при момчетата младша и Георги Наумов при момчетата старша и възраст.

Гергана Джаджарова (Сапарева баня) грабна 2 златни и 1 сребърен медал в трите си старта на Куртово

Останалите победители в индивидуалните стартове са Лора Христова от Аякс и Мария Данчева от Амбарица при момичетата младша, Деница Лучева от Амбарица при момичетата старша и Лъчезар Божилов от Сапарева баня при момчетата старша възраст.

Георги Наумов (Сапарева баня) спечели две златни отличия в индивидуалните стартове

В щафетите при момичетата и момчетата тотална доминация имаха биатлонистите на Амбарица, които не оставиха шанс на конкурентите си.

Ния Пауникова (Амбарица) бе част от шампионската щафета на клуба на Държавното първенство

Първенството бе поверено на арбитри от велинградската съдийска колегия с председател Мильо Манушов. Технически делегат на първенството бе Димитър Янъков.

Филип УСТАБАШИЕВ

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168