Голов обрат в контрола №1 на Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 23 Януари 2016 22:43
Отборът на Чепинец стартира серията си от контролни срещи

Отборът на Чепинец изигра първата си контрола за 2016 година. Възпитаниците на наставника Атанас Стоилов отстъпиха с 2:3 срещу преобразения тим на София 2010. През зимната пауза „гражданите“ се сляха с тима на „Царско село“ и почти сигурно няма да имат проблеми с оставането си в трета дивизия. Амбициозният тим от столицата пък е воден от легендарния бивш играч на ЦСКА Тодор Янчев.

Велинградчани поведоха с попадение на Аспарух Василев, който се разписа в 40-та минута. Съставът на София 2010 стигна до изравнителен гол, дело на Радой Божилов. Бившият играч на ЦСКА направи неофициален дебют за „гражданите“. В 61-та минута Тодор Тодоров даде нов аванс на Чепинец. 20-годишният футболист преди 2 години игра като юноша за велинградчани в Югозападната „В“ група.

В заключителните минути наставникът на велинградчани Атанас Стоилов даде шанс за изява на всички 20 футболисти, попаднали в групата за проверката.

Домакините се възползваха от множеството смени и осъществиха пълен обрат. В 81-та минута Радой Божилов отбеляза за 2:2, а в последните акорди от спаринга Христо Бангеев бе точен за финалното 3:2.

От понеделник (25 януари) стартира официално зимната подготовка на Чепинец.

„Ще изпробваме доста нови футболисти в процеса на подготовката. Целта е да изградим боеспособен отбор, който отново да бъде фактор в Югозападната „В“ група", заяви пред velsport24.com наставникът Атанас Стоилов.

Борислав ЙОРДАНОВ

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168