Понеделник, 17 Август 2009 17:30

22 попадения в 7-те срещи

Германея (Сапарева баня) записа „летящ старт“ в трета дивизия

Крайно любопитно бе началото на сезона в Югозападната „В” АФГ. Вчера (16 август) се изиграха общо 7 двубоя.

Най-голямата бомба „хвърли” съставът на Германея (Сапарева баня). Тимът, който разчита главно на общинска издръжка нанесе тежка загуба с 0-3 при визитата си на Левски (Елин Пелин). За гостите точни бяха Асен Мишев и Димитър Чечев преди почивката и Любомир Личков през втората част. Трите точки за тима от Сапарева баня вдъхнаха още повече самочувствие на футболистите, водени от Борис Кръстев. В навечерието на новото първенство той прогнозира, че с привличането на още 1-2 качествени футболисти може да се гони класиране в призовата тройка.

Димитър Соколов

Още един фаворит вкуси от горчивата чаша на поражението на старта. На стадион „Димитър Пенев” в Мировяне, новакът Нови Искър надви с 3-2 Велбъжд (Кюстендил). Селекцията на Димитър Соколов е с аспирации за атака на Западната „Б” група. Двата гола на Иво Максимов не стигнаха за нищо повече от почетна загуба.

На противоположните полюси започнаха двата тима от Пазарджик. „Хебър” игра мъжки и въпреки проблемите, които съпътстват отбора доказа, че не трябва да бъде отписван. На стадион „Георги Бенковски” домакините спечелиха с 3-2 срещу Места (Хаджидимово). Играчите на Атанас Пашев започнаха устремно, повеждайки с 3-0. Ветерана Владо Йонков откри преди почивката, а след нея с 2 бързи гола се отличи Стефан Христов. Стоенчев и Карапетров се разписаха за хаджидимовци, но за повече нямаше сили. В 80-та минута главния рефер Йордан Воденичаров изгони Васил Геров от домакините заради втори жълт картон, но и това не помогна на „Места” да предотврати загубата.

Николай Жегов

В същото време на стадиона в софийското село Бистрица, Бенковски (Пз) отстъпи с 1-0 срещу домакините от „Витоша”. Победното попадение за отбора, в който с картотека е и премиера Бойко Борисов падна в 20-та минута. Срещата бе ръководена от двама рефери. Главният съдия Йонко Гергов изкара 52 минути на терена. Дупнишкия адвокат, обаче се контузи и се наложи резервния арбитър Иво Герасимов от Бобов дол да поеме мача до края.

Пирин (Разлог) тръгна с домакински успех с 2-0 срещу Струмска слава (Радомир). Трите точки са с двойно значение, защото срещата бе официален дебют на кормилото на домакините на наставника Иван Стойчев. Таранът Тодор Пандев вкара след половин час игра, а в 75-та Богоев увеличи на 2-0. 35 минути гостите от Радомир играха с човек по-малко. С геройски изяви за тима от Пиринско се отличи вратаря им Николай Жегов, който спаси всичко и отчая нападението на "славата".

Отлично начало записа и съставът на Сливнишки герой (Сливница). Възпитаниците на Венци Рангелов сразиха с 3-0 гостуващия Ботев (Ихтиман). Домакините откриха след автогол преди почивката. В последните 20 минути на срещата „Сливнишки герой” се развихри и добави нови 2 гола в сметката си. Те бяха дело на вездесъщия си капитан Руслан Нацев и на Мариян Хаджиев.

Миньор (Бобов дол) също вкара 3 безответни гола при визитата си на Бенковски (Костинброд).