Комоцио, отменен гол и червен картон в мача на Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 19 Октомври 2015 00:05
Отборът на Чепинец взе точка от битката със столичния Септември

Отборът на Чепинец се размина с победата при гостуването си на Септември (София). Играчите на наставника Атанас Стоилов завършиха 2:2 в здрав мач, изпъстрен с много напрежение и дискусионни моменти.

Христо Спасов

Столичани поведоха в 6-та минута с гол на Христо Спасов. Бившият голаджия на Чепинец даде аванс на домакините при първата по-сериозна опасност пред вратата на Илиян Брадваров. В 21-та минута Аспарух Василев директно от фаул, изпълнен почти на границата на наказателното поле, бе точен за 1:1. В 43-та Алек Манолов изведе велинградският отбор напред – 1:2. През втората част столичани успяха да се спасят от домакинското поражение след гол на Антонио Павлов в 71-та минута. Бившият юношески национал бе изгонен в 90-та, когато насочи гнева си с обидни реплики и опит за саморазправа със столичния арбитър Мирослав Кузманов. Реферът му вдигна червен картон и домакините от Септември завършиха двубоя с 10 души.

Николай Байраков

След края на срещата от спортно-техническия щаб на Чепинец изразиха сериозни претенции към отсъжданията в мача. Още в 1-та минута откъсващия се Аспарух Василев бе фаулиран от последния в отбраната на домакините, но реакция от арбитъра не последва. В 36-та минута, при резултат 1:1, пък бе отменен гол на Чепинец. Аспарух Василев центрира почти от аутлинията към Милен Иванов, който прати топката в мрежата, но лайнсменът Петър Петров вдигна флаг за засада.

Реферът Мирослав Кузманов раздаде 1 червен и 9 жълти картона. От тима на Чепинец официални предупреждения получиха четирима състезатели.

В 26-та минута на мача велинградският тим трябваше да извърши принудителна смяна. Тежък сблъсък на Николай Байраков с противников състезател доведе до комоцио за капитана на Чепинец. Дежурният лекар на мача логично не позволи на велинградския футболист да продължи участие в мача.