Струмска слава се вдигна във Велинград след 8 мача без победа ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 12 Октомври 2015 11:06
След трите си поредни победи във Велинград, Чепинец бе на обратния полюс срещу Струмска слава

Отборът на Струмска слава стигна до първи шампионатен успех в Югозападната „В” група. Радомирци прекъснаха кошмарната си серия от 8 мача без победа – 4 равенства и 4 загуби. Струмска слава записа изразителен успех с 2:4 при визитата си на Чепинец (Велинград). Поражението пък бе първо за домакините от началото на сезона след три поредни победи на домашната сцена. Интересното е, че велинградчани нямаха загуба пред собствена публика от 31 май 2015 г., когато паднаха с 1:2 точно срещу Струмска слава. Радомирци пък от тази дата бяха без пълен успех в първенството на трета дивизия.

Отборът на Струмска слава се завърна на победния път, Ивайло Стоянов (вторият отдясно наляво) се отчете с хеттрик

Първият гол в мача падна в 8-та минута. Скоростна акция на гостите бе завършена с удар на Кристиян Тасев за 0:1. Домакините се върнаха в двубоя с изравнителен гол на Николай Байраков. В 16-та минута капитанът на велинградчани засече с глава центриране от корнер на Христо Сталев за 1:1. В 29-та опасен удар отново на Байраков бе избит майсторски от вратаря Радослав Костадинов. В 35-та минута Христо Сталев затрудни максимално стражът на гостите от фаул, но последния изби в корнер. В 36-та Милен Иванов насочи топката пред вратата на Струмска слава от малък ъгъл, но при разбъркаването нямаше негов съотборник, който да нанесе решителен удар. Минута по-късно Ивайло Стоянов навлезе в наказателното поле на Чепинец и с отмерен изстрел даде нов аванс на гостите – 1:2. В 41-та минута с попадение се размина Калоян Евгениев. Играчът на радомирци спринтира от центъра на терена, преодоля вратаря Илиян Георгиев, но си поведе силно топката и тя излезе в аут.

Реферът Емилиян Антонов и асистентите му Спиридонов (вляво) и Кирилов (вдясно) ръководиха авторитетно мача

След почивката гостите предрешиха мача с нови два гола на Ивайло Стоянов, който оформи своя хеттрик в двубоя. В 63-та минута голаджията на Струмска слава бе намерен пред вратата на Чепинец и покачи на 1:3. В 68-та отново Ивайло Стоянов не сбърка срещу вратаря Илиян Георгиев за 1:4. До края на срещата велинградчани успяха да върнат един гол. В 78-та минута Николай Байраков бе най-съобразителен пред вратата на тима от Радомир и вкара нов гол с глава след центриране от корнер, оформяйки крайното 2:4.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623