Битката между Балкан и Чепинец остана без победител ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 20 Септември 2015 21:16
Отборите на Балкан (в бяло-зелено) и Чепинец (в червено-синьо) се отпушиха след почивката

Балкан (Варвара) и Чепинец (Велинград) не излъчиха победител в петото областно дерби между двата отбора в Югозападната „В“ група.  завършвайки 2:2. Бледо и сковано първо и много динамично второ полувреме предложиха на близо 400-те зрители футболистите на двата отбора.

До почивката изгодните ситуации пред една от двете врати почти липсваха. В 36-та минута Георги Василев от домакините поиска дузпа от арбитъра Вихрен Манев, но столичанина не уважи претенциите му. В 43-та гостите от Велинград стигнаха до единствената си добра ситуация до почивката. Аспарух Василев намери свободния Божидар Петелов, но юношата на Чепинец не успя да преодолее вратаря на Балкан Милен Петракиев, който изби в корнер.

Коренно различна бе ситуацията на игралното поле след почивката. В 49-та минута Илиян Панчев от домакините стреля много опасно от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда. В 56-та Христо Сталев бе намерен пред вратата на Балкан и не сбърка през купа от играчи на домакините за 0:1. В 59-та минута Божидар Петелов отблизо пропусна да удвои. Топката се отби от левия стълб на вратата, пазена от Петракиев.

В 64-та минута Илиян Панчев изравни с гол-шедьовър. Играчът на Балкан засече със странична ножица топката във въздуха и не остави шанс на Илиян Брадваров за 1:1. Две минути по-късно Христо Сталев с глава отново огорчи домакините за 1:2. В 77-та минута разбъркване в наказателното поле на велинградчани можеше да донесе гол за домакините. В 79-та Георги Василев от Балкан затрудни максимално вратаря Брадваров, но последния се намеси решително, избивайки в корнер. При центрирането от ъгъла на игралното поле Васко Цоклинов се оказа най-съобразителен. Бившият играч на Чепинец отклони с глава топката за 2:2. В 80-та минута Илиян Панчев се отскубна от отбраната на велинградчани, но Брадваров улови. В 83-та удар на резервата Милен Иванов бе изчистен почти от голлинията от бранител на домикините. В 91-та минута дебютантът за велинградчани Кристиян Манковски стреля с глава, но Петракиев изби.

Арбитърът Вихрен Манев (в средата) и асистентите му Симов (вдясно) и Димитровски (вляво) се справиха с дербито

Елитният рефер Вихрен Манев овладя дербито с 6 жълти картона – 4 за домакините и 2 за гостите.