СКОНТО ООД

altech.bg%20
Руски шампиони стартират за купа "Велинград - Сивен" ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 19 Август 2015 22:55
Купа "Сивен" отново ще събере елитни състезатели по трасето Юндола - Белмекен

На 22 август (събота) ще се проведе 20-то юбилейно издание на лятната купа „Велинград – Сивен“. Масовият старт на традиционното състезание с ролкови ски ще бъде даден в 10:00 ч. Мъжете, младежите U-23 и U-20 ще потеглят от центъра на Юндола на дистанция от 19 км. Финалът е пред високопланинския спортен комплекс "Белмекен". Денивелацията на трасето е 595 м. Стартовата точка е на 1375, а финалната линия е на 1970 метра надморска височина.

Жените, девойките U-23 и U-20 и юношите старша възраст ще премерят сили на 9 км. Състезателното трасе за тях започва от местността Куртово.

Юношите младша, девойки старша и младша, момичета и момчета младша и старша възраст и ветераните ще стартират на 5 км.

Организатори на 20-то юбилейно издание на надпреварата са Община Велинград, СИВЕН България, Ски клуб Атлас, ВСК "Белмекен", Биатлон и ски бягане „Славия 1913“, „Белмекен Мастърс“ ООД и Ски клуб „Чепинец“.

Церемонията по награждаването на участниците е от 12:30 часа пред спортния комплекс на Белмекен. Очаква се в стартовете в отделните възрастови група да се включат състезатели от националните отбори на Русия, както и спортисти от най-добрите ски клубове у нас.

№1 в историята на състезанието е руснакът Максим Вилегжанин. Световният шампион в скелетона от 2015 г. във Фалун (Швеция) Максим Вилегжанин. Скиорът на „сборная“ бе най-бърз през 2011, 2013 и 2014 г.

Осигурени са купи за първенците при мъжете и жените, както и материални награди за призьорите във всички възрастови групи.

Състезанието за купа "Велинград - Сивен" ще бъде обезпечено от представители на Съдийската ски колегия във Велинград с председател Мильо Манушов.

Филип УСТАБАШИЕВ

Още по темата 

Непобедимият Вилегжанин вдигна купа „Сивен“ за трети път 

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XX кръг

6 март 2021 г. (събота) - 15:00 ч.

КРЛевски (Чепинци)0:1Оборище (Пан)
КРПирин (ГД)3:0Пирин (Разлог)
КРГранит (Владая)1:1Беласица (Пч)
КРМарек (Дупница)3:0ФК Кюстендил
КРПерун (Кресна)0:1Вихрен (Санд)
КРБанско1:0Ботев (Ихтиман)
КРВелбъжд (Кн)1:4Надежда (Добр)
КРЧавдар (Етрополе)2:1Сливнишки герой
КРРилски спортист0:2Балкан (Бот)

"А" РГ Пз - XXI кръг

6 март 2021 г. (събота) - 15:00 ч.

КРСарая0:2Брацигово                  
КР          Родопи (Коз)1:0Величково

7 март 2021 г. (неделя) - 15:00 ч.

КРЧепинец (Вел)4:0Лозен
КРЧико-Бунара (Бяга)6:2Левски (Ракитово)      
КРЛевски (Пат)3:1Спартак (Кал)
КРОборище II (Пан)1:1Вихър (Ветрен)
КРТракиец (Глав)3:2Марица (Белово)
КРБалкан (Варвара)1:0Локомотив (Септ)
 Тракия (Пз)-почива
mallbg.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)20+3546
2Вихрен (Сандански)20+2246
3Беласица (Петрич)19+1744
4ФК Кюстендил20+26 44
5Чавдар (Етрополе)20+1638
6Ботев (Ихтиман)20+1532
7Оборище (Панагюрище)20+831
8
Пирин (Гоце Делчев)20+729
9
Балкан (Ботевград)19+1028
10
Пирин (Разлог)19-725
11Сливнишки герой (Сливница)19+224
12Надежда (Доброславци)19-723
13Рилски спортист (Самоков)19-421
14Левски (Чепинци)20-2317
 15  Гранит (Владая)20-2614
16Велбъжд (Кюстендил)20-3512
17Перун (Кресна)20-3012
18Банско19-268
 Есенно класиране Подробно класиране
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XXI кръг

13 март 2021 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Оборище (Пан)-:-ФК Кюстендил
15:00Велбъжд (Кн)-:-Марек (Дупница)
15:00Пирин (Разлог)-:-Банско
15:00Надежда (Добр)-:-Перун (Кресна)
15:00Сливнишки герой-:-Пирин (ГД)
15:00Беласица (Пч)-:-Левски (Чепинци)
15:00Вихрен (Санд)-:-Рилски спортист
15:00Балкан (Бот)-:-Чавдар (Етрополе)
15:00Ботев (Ихтиман)-:-Гранит (Владая)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)20+4857
 2 Брацигово19+6854
3Чико-Бунара (Бяга)20+5354
 4 Марица (Белово)20+1534
5Левски (Паталеница)20+1634
6Чепинец (Велинград)20+1831
7Локомотив (Септември)20-426
 8 Родопи (Козарско)19-626
9Величково20-326
10
Спартак (Калугерово)20-2423
11Вихър (Ветрен)20-1323
 12 Тракиец (Главиница)20-1822
13Тракия (Пазарджик)19-1721
14Оборище II (Панагюрище)20-2920
15Левски (Ракитово)20-1716
16Сарая19-3714
17Лозен19-502
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXII кръг

13 март 2021 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Брацигово-:-Балкан (Варвара) 
15:00Марица (Белово)-:-Родопи (Коз)
15:00Тракия (Пз)-:-Сарая

14 март 2021 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Спартак (Кал)-:-Чепинец (Вел)
15:00Вихър (Ветрен)-:-Чико-Бунара (Бяга)
15:00Левски (Ракитово)-:-Тракиец (Глав)
15:00Лозен-:-Оборище II (Пан)
15:00Локомотив (Септ)-:-Левски (Пат)
 Величково-почива

Кой е тук?

В момента има 47 посетителя в сайта

Приятели

. .
.