СКОНТО ООД

altech.bg%20
Руски шампиони стартират за купа "Велинград - Сивен" ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 19 Август 2015 22:55
Купа "Сивен" отново ще събере елитни състезатели по трасето Юндола - Белмекен

На 22 август (събота) ще се проведе 20-то юбилейно издание на лятната купа „Велинград – Сивен“. Масовият старт на традиционното състезание с ролкови ски ще бъде даден в 10:00 ч. Мъжете, младежите U-23 и U-20 ще потеглят от центъра на Юндола на дистанция от 19 км. Финалът е пред високопланинския спортен комплекс "Белмекен". Денивелацията на трасето е 595 м. Стартовата точка е на 1375, а финалната линия е на 1970 метра надморска височина.

Жените, девойките U-23 и U-20 и юношите старша възраст ще премерят сили на 9 км. Състезателното трасе за тях започва от местността Куртово.

Юношите младша, девойки старша и младша, момичета и момчета младша и старша възраст и ветераните ще стартират на 5 км.

Организатори на 20-то юбилейно издание на надпреварата са Община Велинград, СИВЕН България, Ски клуб Атлас, ВСК "Белмекен", Биатлон и ски бягане „Славия 1913“, „Белмекен Мастърс“ ООД и Ски клуб „Чепинец“.

Церемонията по награждаването на участниците е от 12:30 часа пред спортния комплекс на Белмекен. Очаква се в стартовете в отделните възрастови група да се включат състезатели от националните отбори на Русия, както и спортисти от най-добрите ски клубове у нас.

№1 в историята на състезанието е руснакът Максим Вилегжанин. Световният шампион в скелетона от 2015 г. във Фалун (Швеция) Максим Вилегжанин. Скиорът на „сборная“ бе най-бърз през 2011, 2013 и 2014 г.

Осигурени са купи за първенците при мъжете и жените, както и материални награди за призьорите във всички възрастови групи.

Състезанието за купа "Велинград - Сивен" ще бъде обезпечено от представители на Съдийската ски колегия във Велинград с председател Мильо Манушов.

Филип УСТАБАШИЕВ

Още по темата 

Непобедимият Вилегжанин вдигна купа „Сивен“ за трети път 

 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XV кръг

16 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

КРФК Кюстендил1:3Оборище (Пан)
КРРилски спортист1:4Надежда (Добр)
КРСливнишки герой2:0Беласица (Пч)
КРБотев (Ихтиман)3:2Балкан (Бот)
КРМарек (Дупница)
2:3Спортист (Своге)
КРМиньор (Пк)0:3Септември (Сим)
КРБанско2:0Пирин (Разлог)
КРВихрен (Санд)
3:2Перун (Кресна)
Чавдар (Етрополе)-почива

4-та лига Пз - XIII кръг

16 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

КРМарица (Белово)3:0Тракия (Пз)
КРЛевски (Пат)3:3Тракиец (Глав)
КРСарая1:2Брацигово
КРЛозен3:3Вихър (Ветрен)     

17 ноември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00
Чепинец (Вел)
-:-Родопи (Коз)
14:00  Балкан (Варвара)-:-Чико-Бунара (Бяга)  
14:00Светкавица (Син)-:-Локомотив (Септ)
14:00Спартак (Кал)-:-Величково
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
13+2733
2Септември (Симитли)13+1229
3Вихрен (Сандански)14+1229
4ФК Кюстендил13+9 25
5Спортист (Своге)13+625
6Оборище (Панагюрище)14+1325
7Беласица (Петрич)13+522
8
Сливнишки герой (Сливница)13+218
9
Банско13+417
10
Чавдар (Етрополе)14+116
11Балкан (Ботевград)13-615
  12Надежда (Доброславци)13-514
13Пирин (Разлог)13-910
14Ботев (Ихтиман)13-159
 15  Марек (Дупница)13-199
16Рилски спортист (Самоков)13-148
17Перун (Кресна)13-237
 

Временно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след XII кръг)

11Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
9Методи КостовВихрен (Санд)
8Росен ЙордановМарек (Дупница)
8Александър АлександровФК Кюстендил

ЮЗ Трета лига - XVI кръг

23 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00Беласица (Пч)-:-Миньор (Пк)
14:00Надежда (Добр)-:-Ботев (Ихтиман)
14:00Септември (Сим)-:-ФК Кюстендил
14:00Пирин (Разлог)-:-Марек (Дупница)
14:00Перун (Кресна)-:-Банско
14:00Балкан (Бот)-:-Сливнишки герой
14:00Спортист (Своге)-:-Рилски спортист
14:00Чавдар (Етрополе)-:-Вихрен (Санд)
Оборище (Пан)-почива
shopsector.com%20

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)10+4630
2Брацигово10+4124
3Чепинец (Велинград)10+2521
 4 Левски (Паталеница)10+1020
5Спартак (Калугерово)10+219
6Марица (Белово)10+418
7Балкан (Варвара)10+1016
 8 Локомотив (Септември)10+716
9Родопи (Козарско)10+214
10
Тракиец (Главиница)10-212
11Величково10-111
 12 Сарая10-119
13Тракия (Пазарджик)10-79
14Лозен10-356
 15  Вихър (Ветрен)10-411
 16 Светкавица (Синитево)10-501
 

Временно класиране

Кой е тук?

В момента има 25 посетителя в сайта

Приятели

. .
.