Чепинец с нов удар, взе и битката с Вихрен ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 17 Август 2015 20:24
Главният рефер Станимир Тренчев и асистентите му с двамата капитани Емил Тренков и Христо Сталев

Отборът на Чепинец записа втори пореден успех в шампионата на Югозападната „В“ група. Възпитаниците на старши треньора Атанас Стоилов преодоляха с 1:0 коравия тим на Вихрен (Сандански). В следващия кръг Чепинец ще гостува на стадион „Българска армия“ на лидера в трета дивизия ЦСКА. Двата отбора имат пълен актив до момента в Югозападната „В“ група.

През първата част от мача във Велинград интересните ситуации пред двете врати се брояха на пръсти. Все пак в 42-та минута мощен шут на Игнат Дамянов от 27 метра разтресе напречната греда на гостите. Минута по-рано капитанът на Чепинец Христо Сталев опита да прехвърли Захари Димитров, но вратаря на Вихрен изби в корнер.

Аспарух Василев (с топката) не сбърка в 80-та минута пред вратата на Вихрен

В 51-та минута „гладиаторите“ пропуснаха най-чистото си положение в мача. Антонио Ласков затрудни максимално от фаул вратаря Илиан Георгиев, който изби. Притичалият Светослав Саватов, обаче стреля в тялото на стража на домакините. В 54-та минута Благой Атанасов прегоря в мача и си заработи втори жълт картон, който остави Вихрен с човек по-малко до края на двубоя. В 65-та минута Даниел Пехливанов от статично положение насочи кълбото в горния ляв ъгъл на Илиян Георгиев, но пазачът на велинградската врата изби в корнер. В 69-та минута Христо Сталев шутира, но топката мина коварно на сантиметри от левия стълб.

Капитанът Христо Сталев изигра цял мач срещу тима от Сандански

Здравото надлъгване между двата отбора продължи чак до 80-та минута. Тогава Алек Манолов центрира топката пред вратата на Вихрен. Там Аспарух Василев нанесе неспасяем удар с глава и вдигна на крака над 400 фенове на Чепинец. До края на срещата играта бе разпокъсана и се отвори допълнителен обем от работа за главния рефер от „Б“ група Станимир Тренчев, който раздаде общо 9 жълти и 1 червен картон.