Уругваец бележи за успех на Ботев срещу Славия ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 08 Юли 2015 11:34

Мариян Огнянов (с топката) по време на спаринга със Славия в Ракитово

Съставът на Ботев (Пловдив) се завърна с победа на стадиона в Ракитово. Футболистите на Петър Пенчев се наложиха с 1:0 срещу Славия (София). През юни „канарите” играха спаринг в Ракитово и срещу новака в елита Пирин (Благоевград), но в него отстъпиха с 0:1. Успехът срещу Славия бе трети пореден за пловдивчани в серията от контроли.

Уругваецът Нико Варела ще помни стадиона в Ракитово с първия си отбелязан гол за Ботев

Първи гол с фланелката на „жълто-черните” реализира уругваеца Нико Варела. Латиноамериканецът бе точен в 43-та минута след асистенция на Алекс Колев. Десет по-рано Джереми Манзоро излезе сам срещу вратаря на Ботев Валентин Галев, но не успя да го преодолее.

Отборът на Ботев (Пловдив)

Най-сериозният пропуск пред вратата на „белите” след почивката направи Мариян Огнянов. В 53-та минута играчът на Ботев прати топката над напречната греда след кристален пас на Божидар Васев.

Неофициален дебют за Славия направи дошлия от Черно море (Варна) бранител Живко Атанасов.

Отборът на Славия (София)

Двата отбора изиграха коректен мач и не затрудниха съдийското трио от Стамболийски, водено от главния рефер Цанко Миндалов. Младият арбитър даде възможност на играчите да отдъхнат за кратко в средата на първата част заради високите летни температури.

Близо 200 зрители наблюдаваха двубоя на стадион „9-ти септември” в Ракитово. Мачът на 7 юли пък съвпадна с кулминацията на тържествата по случай празника на града.

Спортният директор на Ботев - Георги Марков (вляво) дойде в компанията на Чавдар Цветков

Състав на Ботев (Пловдив): Валентин Галев, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Филип Филипов, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Александър Колев, Божидар Васев, Нико Варела (Михаил Иванов, Владимир Айтов, Димитър Алексиев, Станислав Дрянов, Християн Казаков, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Даниел Генов).

Състав на Славия (София): Георги Петков, Цветомир Панов, Пиргов, Диего Фераресо, Живко Атанасов, Франк М'Барга, Иван Вълчанов, Джереми Манзоро, Петър Атанасов, Ивайло Димитров, Йоан Акуин (Антонис Карагиакис, Мартин Станкев, Китан Василев, Емил Стоев, Стефан Велков, Владимир Семерджиев, Янис Карабельов, Димитриадис).

Главен съдия – Цанко Миндалов, асистенти – Екатерина Маринова и Деян Георгиев (Стамболийски).

Стадион „9-ти септември”, Ракитово – 200 зрители.

Филип УСТАБАШИЕВ

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168