Чепинец се вдигна с 2:0 срещу Велбъжд ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 18 Май 2015 00:04

Юношата Александър Димитров (с топката) реализира първия си гол в Югозападната "В" група

Отборът на Чепинец се наложи с 2:0 срещу гостите от Велбъжд (Кюстендил) в мач от Югозападната „В“ група. С този успех велинградчани прекъснаха неприятната си серия от 3 поредни загуби в шампионата. Възпитаниците на треньорското трио Стоилов – Димитров – Ваклинов демонстрира огромно желание през целия двубой с Велбъжд.

Домакините започнаха устремно срещата. В 5-та минута юношата на Чепинец Александър Димитров нахлу в наказателното поле. Ударът му, обаче бе отразен от вратаря на гостите Кирил Кирилов. В 17-та минута отново Александър Димитров спринтира мощно отдясно, преодоля стража на Велбъжд и почти от аутлинията намери пред вратата Милен Иванов. Ексюношата на ЦСКА с техничен удар даде аванс на велинградчани – 1:0.

Съставът на Велбъжд не успя да вкара попадение във Велинград

В началото на второто полувреме отново Александър Димитров стреля опасно, но и този път Кирилов бе на висота. В 54-та минута Александър Димитров увенча силната си игра с гол за 2:0. В 56-та минута играчите на Велбъжд обградиха младия арбитър Любослав Любомиров. Страстите се укротиха след бързата реакция на четвъртия съдия и полицията.

Арбитърът Любослав Любомиров (с топката) записа своя мач №2 в третия футболен ешелон

Кюстендилци пък пропуснаха да стигнат до попадение на 2 пъти в заключителните минути на срещата. Първо в 78-та минута топката се отби от напречната греда след коварен прехвърлящ удар на резервата Любослав Александров. В 80-та Йордан Йовчев с глава прати топката покрай левия стълб от чиста позиция пред вратата на домакините.

Трето поредно домакинство на Чепинец отново не се размина без дъжд.