Левски (Сф) защити с класика трофея си при ветераните ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 03 Май 2015 21:35

Ветераните на Левски защитиха шампионската си титла в първенството

Отборът на Левски (София) е новия (стар) шампион в Държавното първенство за ветерани. „Сините“, водени от наставника си Александър Манолов, сразиха с 3:0 тимът на Марица (Пловдив) във финала, игран на 30 април във Велинград. С този успех ветераните на Левски защитиха трофея си от миналия сезон, когато се наложиха с 5:0 срещу Дунав (Русе).

Главният арбитър Цанко Миндалов и асистентите му с капитаните Даниел Боримиров (Левски) и Янко Узунов (Марица)

Финалната среща във Велинград започна с териториален превес на пловдивчани в първия четвърт час игра. В 15-та минута тимът на Марица изпусна златен шанс да открие резултата. Нападателят на пловдивчани Янко Янков тресна напречната греда, а при добавката от трудно положение стреля над вратата. Столичани отговориха на своя съперник в 24-та минута, когато Георги Георгиев – Карчо с глава прати топката в мрежата на Константин Велков за 0:1.

След почивката „сините“ решиха финала с още 2 попадения. В 51-та минута пробив отляво завърши с подаване към Даниел Боримиров. Бившият национал не сбърка за 0:2. Две минути по-късно отново се прояви Георги Георгиев. Ветеранът на Левски реализира хладнокръвно за 0:3. До края на мача играчите на Марица се разминаха с почетен гол във вратата на столичани.

Финалът във Велинград премина при отлична организация от страна на домакините

Шампионите от Левски бяха наградени със златните медали лично от кмета на Велинград Иван Лебанов. Градоначалникът връчи купата на капитана на „сините“ Даниел Боримиров в повторение на сезон 2009/10 г., когато столичани спечелиха трофея при ветераните отново на велинградска земя. Тогава отново Иван Лебанов предаде купата в ръцете на капитана на „сините“ ветерани.

Капитанът на "сините" за втори път получи шампионската купа при ветераните от кмета Иван Лебанов

Кметът на Велинград пък бе отличен с плакет от БФС за принос за развитието на футбола. Отличието от името на президента Борислав Михайлов връчи председателят на областната футболна централа Спас Иванов.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623