Вихрен „падна” в капана на Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 27 Април 2015 14:51

Милен Иванов (с топката) вкара решителния трети гол за Чепинец в мача срещу Вихрен

Тимът на Чепинец спечели с 3:2 домакинството си на Вихрен (Сандански) в мач от Югозападната „В” група. Двубоят отново не бе препоръчителен за феновете на велинградчани със слаби нерви. Съставът на Чепинец отново попадна в ролята на догонващ в резултата, но в края на срещата се поздрави с пълния успех.

В 4-та минута с топовен шут от над 28 метра Милен Иванов изпробва рефлекса на стража на санданчани Димитър Пангев, който отрази удара. В 8-та минута двама играчи изскочиха зад отбраната на Чепинец. На два пъти след техни удари топката първо се отби от напречната греда, а после и от десния стълб на велинградската врата. В 13-та минута вратарят на домакините Илиан Георгиев излезе хазартно извън наказателното поле в опит да пресече пас към Даниел Пехливанов. Играчът на Вихрен стигна първи, преодоля го и прати кълбото към опразнената врата за 0:1. В 16-та минута Александър Русков бе изведен сам срещу Георгиев и не сбърка за 0:2. Домакините постепенно се съвзеха от шоковите 2 попадения и в 32-та минута стигнаха до първия си гол в двубоя. С „английски” тъч топката бе пратена в наказателното поле, където Христо Сталев отклони топката с глава към Милен Иванов, който намери Деян Костадинов и последния с точен удар не остави шанс на Пангев за 1:2.

В първия половин час игра след почивката се изля проливен дъжд, който усложни ситуацията за двата тима. В 70-та минута Христо Сталев получи правото да изпълни фаул от дистанция от над 35 метра. Вратарят на Вихрен първо тръгна инстинктивно да скача, очаквайки центриране. Впоследствие стражът направи опит да избие топката, но тя се хлъзна под тялото му и влезе в мрежата за 2:2. Минута по-късно центриране отдясно на Аспарух Василев намери пред вратата непокрития Милен Иванов, който с глава се разписа за 3:2.

Арбитърът Волен Чинков и асистентите му Симеонов и Попов бяха на ниво в двубоя

Елитният рефер Волен Чинков и колегите му се справиха прецизно с мача. Столичанинът вдигна по 1 жълт картон на двата отбора за профилактика.