Ботев (Пд) триумфира с Купата на БФС във Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 18 Април 2015 07:13

Талантите на Ботев (Пд) от набор 2001 вдигнаха заслужено Купата на БФС във Велинград

Отборът на Ботев (Пловдив) вдигна Купата на БФС при набор 2001. Селекцията на старши треньора Стефан Стоянов заслужи златните медали след успех с 2:0 срещу Левски (София) във финалната среща. Решителният мач се игра на стадион „Чепинец“ във Велинград пред 1000 зрители.

„Жълто-черните“, подкрепяни от над 600 бултраси, се чувстваха като у дома в курортния град. Мачът тръгна обещаващо с гол на Мартин Петков в 4-та минута, а в 16-та отново той тресна гредата. Резултатът се задържа непроменен до почивката.

Битка на "втория" етаж във финалната среща

В 45-та минута кълбото се отби от левия стълб на вратата на Левски след удар на Димитър Тонев. Четири по-късно Атанас Янков отблизо се разписа за 2:0.

Истински екшън по трибуните пък се разигра в 15-та минута на мача. Тогава група от двайсетина фенове на пловдивчани опитаха да щурмуват сектора с привърженици на столичани. Светкавичната намеса на полицията предотврати последващи сблъсъци.

Финалната среща премина при перфектна организация от страна на домакините. Патрон на двубоя бе кмета на Велинград Иван Лебанов. Сред присъстващите бяха техническия директор на БФС Павел Панов и шефа на отдел „Спортно-технически“ Неделчо Михайлов.

Домакините бяха подготвили богата музикална програма преди мача и между двете полувремена. Зрителите се насладиха на изпълненията на талантливите възпитаници на ДЮВИШ „Звънче“ и Вокална група „Караоке“.

Финалът бе ръководен авторитетно от арбитър №1 у нас Ивайло Стоянов от Петрич. Международният съдия и колегите му Крум Стоилов и Емил Вангелов бяха на топниво в мача.

Рефер №1 на България - Ивайло Стоянов и колегите му Стоилов и Вангелов с представянето си допринесоха за футболния празник при подрастващите

Сребърните медали и възпоменателен флаг от БФС отборът на Левски получи от шефа на пазарджишката футболна централа Спас Иванов.

Златните отличия на Ботев връчи заместник кметът на Пловдив Петър Зехтински.

"Жълто-черна" офанзива на стадион "Чепинец" във Велинград

Градоначалникът на Велинград Иван Лебанов предаде Купата на БФС на капитана на пловдивчани Веселин Фърцов.