Локомотив (Септември) отнесе Чепинец с 6-0 ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 22 Юли 2009 15:13

Локомотив (Септември) записа първа победа в контролите

"Чепинец" започна кошмарно серията си от контроли преди новото футболно първенство. Велинградчани инкасираха в сряда (22 юли) разгромна загуба с 0-6 при визитата си на четвъртодивизионния Локомтив (Септември).
Това бе първа изява на звездната селекция на „железничарите”, водени от наставника си Спас Попов пред собствена публика. В тима на домакините играха бившите играчи на „Чепинец” Танчо Калпаков и Иван Чушков.

Головата серия за „Локо” откри именно Калпаков. В 15-та минута той вкара с глава на бившите си съотборници. Броени минути след това той нацели напречната греда на вратаря Цацев. В самия край на полувремето Деян Пешалов отблизо покачи на 2-0.

След почивката, в 66-та минута Янко Велев изненада от фаул втория дебютант на велинградската врата - Шонев, правейки резултата класически. При следващата атака отново Велев хладнокръвно отбеляза сам срещу Шонев за 4-0. В 71-та минута Петър Янков увеличи головата сметка на „железничарите” на 5-0. Велинградското фиаско придоби още по-катастрофални размери в 77-та минута. Тогава Валентин Карагьозов от статично положение довърши „Чепинец”, фиксирайки крайното 6-0.

Срещата бе реферирана от Атанас Самаров. Той направи добра реклама на новата „италианска” екипировка, с която ще гастролират от новия сезон арбитрите в Пазарджишка област. Реферът от Септември вдигна „профилактично” 1 жълт картон на ганаеца Авуку Годфред Нана Яв през втората част. Заради жегата, в средата на първата част Самаров даде възможност на двата тима да се разхладят за няколко минути.

Атанас Самаpов

Двубоят на стадион „Локомотив” в Септември уважи и клубния бос на домакините Марин Рачев. Той остана видимо доволен от представянето на отбора и напусна стадиона в отлично настроение.
Точно на обратния полюс беше в кухнята на „Чепинец”. Липсата на мотивация заради неясното бъдеще на футбола във Велинград личеше от километри. Това може да се окаже и последния мач на кормилото на "Чепинец" на треньорския щаб, начело с Димитър Муртин. Треньорите на мъжкия отбор водиха отбора в оставка.

Локомотив (Септември): Георги Стойчев (Нено Вергов), Максим Цветков, Иван Чушков, Станимир Станев, Валентин Карагьозов, Танчо Калпаков, Иван Петков, Янко Велев, Петър Стоянов, Деян Пешалов, Дончо Асенов (Петър Янков, Васил Стоицов, Илия Гочев, Иван Секулов, Петър Райков, Георги Симеонов)

Чепинец (Велинград): Венцислав Цацев (Светослав Шонев), Любомир Бачев, Кирил Аршинков, Илия Иванов, Авуку Годфред Нана Яв жк-56, Стефан Караманов, Даниел Ниарко, Димитър Чонков, Боян Макавеев, Васил Содев, Стоян Боновски (Александър Пандев, Димитър Радичев, Иван Гешев, Бенчо Беков, Георги Иванов)

Главен съдия – Атанас Самаров (Септември)