СКОНТО ООД

altech.bg%20
Трагедия беляза Рали България 2009 ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 19 Юли 2009 21:56

Италианецът Джандоменико Басо спечели състезанието

„Черен” се оказа вторият ден от 40-то юбилейно издание на Рали България. Италианският навигатор Флавио Гулиелмини загина при жестока катастрофа в първият етап за деня - SS7 „Сестримо” (23,68 км). Екипаж номер 10 Бриън Лавио/Флавио Гулиелмини (Peugeot 207 S2000) е изгубил контрол над автомобила си и е катастрофирал в най-опасната отсечка от етапа, започващ от местността „Станкови бараки” до язовир „Белмекен”. 25-годишният пилот Бриън Лавио е транспортиран в „Пирогов”, като преди това му бе оказана лекарска помощ в болницата във Велинград. Състоянието на швайцареца е стабилизирано.

Състезанието беше спряно, SS7 „Сестримо” и SS8 „”Юндола” бяха отменени, а водещите пилоти, които вече бяха на старта на SS9 „Любница” минаха по отсечката в несъстезателен режим, информира rallybulgaria.com.

Починалият Гулиелмини е опитен навигатор, като в кариерата си е бил и ко-пилот и на Джандоменико Басо, съобщава още официалният сайт на Рали България 2009.

Италианецът Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) спечели Рали България 2009. Въпреки успеха си той бе в мрачно настроение.

"Една победа не струва 1 човешки живот. Затова не съм щастлив днес", не скри болката си пред bTV победителят.
 
Спортните комисари взеха решение крайното класиране да се формира на базата на първите 7 отсечки, като екипажите след осмия Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) получават неговото време. Така Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000), който на практка спечели всички скоростни отсечки, е първи, следван от Крум Дончев (Peugeot 207 S2000), Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000), Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9), Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) и Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9).

За Басо това е трета победа в Рали България след успеха му през 2005 и 2006 г. С това той става третият италианец с три успеха в Рали България след Антонио Занини (1979 г., 1980 г., 1983 г.) и Енрико Бертоне (1995 г., 1996 г., 1999 г.).

Официално класиране за Рали България 2009
(източник rallybulgaria.com)


1. Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) – 1:32:16,7 ч

2. Крум Дончев (Peugeot 207 S2000) - + 1:28,4 мин

3. Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000) - + 2:00,4 мин

4. Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:32,1 мин

5. Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) - + 2:32,8 мин

6. Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:56,5 мин

7. Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) - + 3:35,5 мин

8. Игнат Исаев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 4:01,1мин

9. Антонин Тлустак (Citroen C2 S1600) - + 7:01,2 мин

10. Петър Гьошев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 7:01,5 мин

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - X кръг

14 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРХебър (Пз)
3:2Вихрен (Санд)
КРБанско
2:2Оборище (Пан)
КРБотев (Ихтиман)
4:2Велбъжд (Кн)
КРЧавдар (Етрополе)
3:0Надежда (Добр)
КРМиньор (Пк)
0:0Беласица (Пч)
КРСливнишки герой
1:1Рилски спортист
КРГерманея (Сб)
0:2Пирин (Разлог)
КРСептември (Сим)
0:0Марек (Дупница)
КРБалкан (Бот)
1:1Спортист (Своге)

"А" ОФГ Пз - IX кръг

13 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)
4:2Марица (Белово)
КР Вихър (Ветрен)
0:3Величково
КР   Оборище II (Пан)
0:0Родопи (Коз)
КРТракиец (Глав)
2:0Локомотив (Септ)
КРБрацигово 
3:0Тракия (Пз)

14 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КР Чико-Бунара (Бяга)
1:0Балкан (Варвара)
КРСпартак (Кал)
1:2Левски (Пат)
КР Сарая
4:0Ботев (М. клисура)

Обл. п-во за деца - V кръг

13 октомври 2018 г. (събота) - 12:00 ч.

КРХебър (Пз)7:0Чепинец (Вел)   
hippoland.net
shopsector.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
10+1625
2Пирин (Разлог)
10+1723
3 Оборище (Панагюрище)
10+821
 4  Сливнишки герой (Сливница)
10+819
5 Банско
10+1019
6 Вихрен (Сандански)
10 016
7Рилски спортист (Самоков)
10-3 15
8Чавдар (Етрополе)
10+715
9Миньор (Перник)
10+413
10
Беласица (Петрич)
10+313
11Германея (Сапарева баня)
10-713
 12 Балкан (Ботевград)
10-312
13Марек (Дупница)
10 011
14Септември (Симитли)
10-511
 15  Ботев (Ихтиман)
10-79
16Надежда (Доброславци)
10-138
17Спортист (Своге)
10-116
18Велбъжд (Кюстендил)
10-242
 

Подробно класиране

Голмайстори (след IX кръг) - ЮЗ ТЛ

11Христо СпасовБанско
9Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
6Красимир ШапкаровПирин (Разлог)
6Тодор ЧаворскиМиньор (Перник)
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XI кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Марек (Дупница)-:-Хебър (Пз)
16:00Оборище (Пан)
-:-Ботев (Ихтиман)
16:00Надежда (Добр)
-:-Балкан (Бот)
16:00Велбъжд (Кн)
-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Пирин (Разлог)
-:-Сливнишки герой
16:00Вихрен (Санд)
-:-Банско
16:00Беласица (Пч)
-:-Германея (Сб)
16:00Рилски спортист
-:-Септември (Сим)
16:00Спортист (Своге)
-:-Миньор (Пк)

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Чико-Бунара (Бяга)
9+2222
2Левски (Паталеница)
9+821
3Чепинец (Велинград)
9+1220
 4 Балкан (Варвара)
9+1120
5Величково
9+917
6Брацигово
9+715
7Сарая
9+414
 8 Вихър (Ветрен)9+313
9Тракиец (Главиница)
9-912
10
Оборище II (Панагюрище)
9 010
11Родопи (Козарско)
9-58
 12 Тракия (Пазарджик)
9-108
13Спартак (Калугерово)
9-67
14Марица (Белово)
9-77
 15  Ботев (Момина клисура)
9-215
 16 Локомотив (Септември)
9-183
 

Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - X кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Марица (Белово)
-:-Оборище II (Пан)
16:00   Левски (Пат)
-:-Тракиец (Глав)
16:00Величково
-:-Тракия (Пз)
16:00Локомотив (Септ)
-:-Брацигово

21 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Вихър (Ветрен)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Родопи (Коз)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Ботев (М. клисура)
-:-Спартак (Кал)
16:00Балкан (Варвара)
-:-Сарая

Кой е тук?

В момента има 35 посетителя в сайта

Приятели

. .
.