Трагедия беляза Рали България 2009

СКОНТО ООД

altech.bg%20
Трагедия беляза Рали България 2009 ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 19 Юли 2009 21:56

Италианецът Джандоменико Басо спечели състезанието

„Черен” се оказа вторият ден от 40-то юбилейно издание на Рали България. Италианският навигатор Флавио Гулиелмини загина при жестока катастрофа в първият етап за деня - SS7 „Сестримо” (23,68 км). Екипаж номер 10 Бриън Лавио/Флавио Гулиелмини (Peugeot 207 S2000) е изгубил контрол над автомобила си и е катастрофирал в най-опасната отсечка от етапа, започващ от местността „Станкови бараки” до язовир „Белмекен”. 25-годишният пилот Бриън Лавио е транспортиран в „Пирогов”, като преди това му бе оказана лекарска помощ в болницата във Велинград. Състоянието на швайцареца е стабилизирано.

Състезанието беше спряно, SS7 „Сестримо” и SS8 „”Юндола” бяха отменени, а водещите пилоти, които вече бяха на старта на SS9 „Любница” минаха по отсечката в несъстезателен режим, информира rallybulgaria.com.

Починалият Гулиелмини е опитен навигатор, като в кариерата си е бил и ко-пилот и на Джандоменико Басо, съобщава още официалният сайт на Рали България 2009.

Италианецът Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) спечели Рали България 2009. Въпреки успеха си той бе в мрачно настроение.

"Една победа не струва 1 човешки живот. Затова не съм щастлив днес", не скри болката си пред bTV победителят.
 
Спортните комисари взеха решение крайното класиране да се формира на базата на първите 7 отсечки, като екипажите след осмия Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) получават неговото време. Така Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000), който на практка спечели всички скоростни отсечки, е първи, следван от Крум Дончев (Peugeot 207 S2000), Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000), Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9), Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) и Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9).

За Басо това е трета победа в Рали България след успеха му през 2005 и 2006 г. С това той става третият италианец с три успеха в Рали България след Антонио Занини (1979 г., 1980 г., 1983 г.) и Енрико Бертоне (1995 г., 1996 г., 1999 г.).

Официално класиране за Рали България 2009
(източник rallybulgaria.com)


1. Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) – 1:32:16,7 ч

2. Крум Дончев (Peugeot 207 S2000) - + 1:28,4 мин

3. Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000) - + 2:00,4 мин

4. Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:32,1 мин

5. Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) - + 2:32,8 мин

6. Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:56,5 мин

7. Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) - + 3:35,5 мин

8. Игнат Исаев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 4:01,1мин

9. Антонин Тлустак (Citroen C2 S1600) - + 7:01,2 мин

10. Петър Гьошев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 7:01,5 мин

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

Контролна среща

12 август 2018 г. (неделя) - 18:00 ч.

КРБенковски (Кост)3:3Чепинец (Вел)  

ЮЗ Трета лига - I кръг

11 август 2018 г. (събота) - 18:00 ч.

КРХебър (Пз)
1:1Сливнишки герой
КРОборище (Пан)4:1Рилски спортист
КРСептември (Сим)
0:2Балкан (Бот)
КРБанско
1:2Германея (Сб)
КРБотев (Ихтиман)
2:1Миньор (Пк)
КРЧавдар (Етрополе)
3:1Спортист (Своге)
КРНадежда (Добр)2:1Беласица (Пч)
КРВелбъжд (Кн)0:5Пирин (Разлог)
КРВихрен (Санд)
3:2Марек (Дупница)
hippoland.net
shopsector.com%20

Временно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Пирин (Разлог)1+53
2Оборище (Панагюрище)1+33
3 Чавдар (Етрополе)
1+23
 4  Балкан (Ботевград)
1+23
5 Вихрен (Сандански)
1+13
6 Ботев (Ихтиман)
1+13
 Надежда (Доброславци)1+13
 Германея (Сапарева баня)
1+13
9Сливнишки герой (Сливница)
1 01

Хебър (Пазарджик)
1 01
11Марек (Дупница)
1-10
 12 Банско
1-10
 Беласица (Петрич)
1-10
 Миньор (Перник)
1-10
 15  Спортист (Своге)1-20
16Септември (Симитли)
1-20
17Рилски спортист (Самоков)
1-30
18Велбъжд (Кюстендил)1-50
 

Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - II кръг

18 август 2018 г. (събота) - 18:00 ч.

18:00Септември (Сим)
-:-Хебър (Пз)
18:00Пирин (Разлог)
-:-Оборище (Пан)
18:00Сливнишки герой-:-Банско
18:00Рилски спортист
-:-Вихрен (Санд)
18:00Беласица (Пч)
-:-Велбъжд (Кн)
18:00Балкан (Бот)
-:-Марек (Дупница)
18:00Миньор (Пк)
-:-Чавдар (Етрополе)
18:00Германея (Сб)
-:-Ботев (Ихтиман)
18:00Спортист (Своге)-:-Надежда (Добр)

Крайно класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Чико-Бунара (Бяга)30+10682
2Брацигово30+5368
3 Балкан (Варвара)30+5367
 4 Левски (Паталеница)30+3262
5Чепинец (Велинград)
30+5361
6Величково
30+340
7Вихър (Ветрен)
30-2839
 8 Оборище II (Панагюрище)
30-839
9Сарая
30-338
10
Локомотив (Септември)
30-2234
11Тракиец (Главиница)30-1933
 12 Тракия (Пазарджик)
30-3932
13Родопи (Козарско)
30-1731
14Спартак (Калугерово)30-2127
 15  Братаница30-5724
16Зенит (Ветрен дол)30-8613
 

Есенно класиране

shopsector.com%20

Кой е тук?

В момента има 69 посетителя в сайта

Приятели

. .
.