„Горските“ и Брацигово разделиха точките ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 12 Октомври 2014 18:36

Цветелин Тодоров (в зелено) се разписа в мача срещу Брацигово

Отборите на ПГГС „Христо Ботев“ и Брацигово завършиха 2:2 в среща от областното юношеско първенство. Двата тима си поделиха по едно полувреме. Преди почивката домакините бяха точни на 2 пъти, докато гостите вкараха попаденията си през втората част.

В началните 20 минути Брацигово изпусна 2 отлични възможности за гол. С майсторски намеси се отличи вратарят Васил Игнатов – Чех. В 31-та минута велинградчани поведоха чрез Асен Илиев, който открадна една върната топка към стража на Брацигово за 1:0. В 37-та Цветелин Тодоров изскочи сам срещу вратаря Петър Ямалиев, но последния изби. В 44-та „горските“ получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на гостите. От бялата точка Цветелин Тодоров покачи на 2:0.

Надеждният аванс на велинградчани бе заличен за четвърт час игра след почивката. В 47-та минута велинградчани не успяха да изчистят топката и  Тихомир Симеонов намали на 2:1. В 60-та минута отбраната на домакините отново се пропука. Асен Асенов възстанови равенството с гол за 2:2.

Велинградският тим не успя да се възползва от центриранията през втората част в наказателното поле на Брацигово

До края на срещата и двата тима можеше да вземат победата, но пропуските взеха връх.

В 70-та минута Цветелин Тодоров нахлу в наказателното поле на Брацигово, но вместо да потърси непокрития Назми Джамали, предпочете да играе сам и сбърка.

В заключителните минути вратарят на „горските“ – Васил Игнатов - Чех пък трябваше да се намесва решително.