Чепинец изригна срещу Оборище, „златна резерва“ носи успеха ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 21 Септември 2014 22:56

Съставите на Чепинец и Оборище си смениха ролите в края на мача

Бомба със закъснител „заложи“ отборът на Чепинец в регионалното дерби срещу Оборище. Велинградският тим вкуси от чашата на успеха, побеждавайки по невероятен начин прицелилият се в първото място в Югозападната „В“ група тим от Панагюрище.

Оборище поведе с попадение на Георги Нетов в 27-та минута. Нападателят на панагюрци стреля почти от границата на наказателното поле, топката се отби в напречната греда и влезе в мрежата за 0:1.

Георги Гайдаров (в червено-синьо) и Георги Нетов (в зелено) в епизод от двубоя

Всичко вървеше в полза на считания за фаворит тим до фаталната 88-а минута на мача.  Тогава неразбирателство между вратаря Петър Дебърлиев и защитник на панагюрци позволи на „златната резерва“ на Чепинец - Мартин Стоичков елегантно да насочи топката в опразнената врата на гостите за 1:1. Но това не бе всичко в този луд като развръзка мач. В 90-та минута центриране отляво на Кристиян Петров бе засечено с глава от същия този Мартин Стоичков, който за втори път направи безпомощен Дебърлиев за победното 2:1. Голът хвърли в истински делириум над 250 фенове на Чепинец по трибуните, които мощно скандираха името на своя любим отбор.

След последния съдийски сигнал на ръководилия авторитетно двубоя елитен рефер Вихрен Манев, съвсем естествено настроението в двата лагера бе на противоположните страни. Футболистите на домакините бяха изпратени от своята публика като истински богове. Феновете им не можеха да си намерят място от радост.

Елитният рефер Вихрен Манев (на преден план) ръководи двубоя на високо ниво

Минорно пък бе настроението в тима на Оборище, който допусна първа шампионатна загуба. Кошмарният мач за отбора във Велинград отдалечи панагюрци от главната цел – първото място и футбол с марка „Б“ от следващия сезон. Истинско разочарование се четеше по лицата на треньори, футболисти и фенове на Оборище.

ЧЕПИНЕЦ - ОБОРИЩЕ 2:1

Голмайстори: 0:1 - Георги Нетов (27 м.); 1:1, 2:1 - Мартин Стоичков (88, 90 м.)

Състав на Чепинец: 1. Димитър Симеонов, 4. Милен, Иванов, 20. Димитър Мутафов, 21. Георги Гайдаров, 2. Лъчезар Младенов, 18. Петьо Атанасов (56 м. - 8. Илия Иванов), 5. Милан Проданов жк-25, 14. Николай Байраков (к.) (74 м. - 7. Мартин Стефанов), 16. Мартин Кендашки (61 м. - 11. Кристиян Петров), 9. Христо Сталев, 10. Христо Спасов.

Състав на Оборище: 44. Петър Дебърлиев, 3. Кристиян Узунов, 10. Георги Иванов, 19. Иво Райков (88 м. - 14. Деян Борисов), 2. Мартин Дечев (32 м. - 20. Георги Какалов), 24. Максим Стойков, 21. Янчо Андреев, 13. Никола Иванов (к.), 11. Георги Нетов, 15. Обаси Сайлас Окечукво (57 м. - 9. Стефан Чилингиров), 7. Денис Стоилов.

Главен съдия - Вихрен Манев, асистенти – Петър Симов и Борислав Митрев (Сф), резервен съдия – Васил Лукаев (Пазарджик), делегат на БФС – Ивайло Симеонов (Сф).

4  Банско32+1451
5 Миньор (Перник)32+1050