Ветераните на Чепинец и Левски с 60-минутно шоу за 1:1 ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 01 Септември 2014 19:41

Чепинец (в червено) и Левски поднесоха футболен празник за феновете във Велинград

Съставите на Чепинец (Велинград) и Левски (София) завършиха 1:1 при ветераните в демонстративен мач, игран на стадиона в курортния град. Зрелищното събитие събра над 500 души, които наблюдаваха на живо съботната среща. Мачът се игра в 3 части по 20 минути.

Съставът на „Левски“ поведе чрез Борислав Атанасов в 31-та минута. Велинградчани изравниха с мощна тупалка на Тодор Гончев в 37-та. По-късно авторът на попадението за Чепинец блесна в стил „Козмин Моци“ на вратата на домакините. В 51-та минута преквалифицирания от полеви играч във вратар кадър на велинградчани спаси с акробатична намеса дузпата, бита от стража на „сините“ Ангел Точев. В края двубоя велинградчани можеха да стигнат до крайната победа, но топката се отби от напречната греда на столичани. За Левски основна фигура на терена бе неостаряващия велинградски зет Стефан Павлов – Фифи Перото.

Стефан Павлов - Фифи Перото (в зелено) бе основна фигура в тима на "сините"

Сред официалните гости на приятелската среща бяха председателят на СК „Левски“ – Стоян Хранов, една от легендите на „сините“ и бивш съотборник на Георги Аспарухов – Гунди – Сашо Костов, президентът на Българската параолимпийска асоциация Илия Лалов и председателят на ОС на БФС – Пазарджик - Спас Иванов.

Стоян Хранов връчи от името на СК „Левски“ грамота и официален плакет на кмета на Община Велинград Иван Лебанов във връзка със 100-годишния юбилей на „сините“.

Кметът Иван Лебанов (вляво) награждава рекордьора по мачове за Чепинец в "Б" ПФГ - Иван Благов (Ларата)

Благодарение на спонсори двата тима бяха облечени с екипи, специално изработени за демонстративния мач. Иван Лебанов награди с фланелки заслужили 26-ма ветерани на Чепинец от близкото и по-далечното минало. С 1-минутно мълчание бяха почетени и славните футболисти и ръководители на Чепинец, които вече не са на този свят. Фланелка на Чепинец бе връчена и на внучката на легендарния капитан на велинградчани от най-силния период на клуба Никола Кьосов, починал на 5 юни 2012 г.

Ветераните на Чепинец получиха заслужено признание

Преди началото на двубоя между двата тима зрителите се насладиха на богата музикална програма, включваща изпълнения на талантливите възпитаници на ДЮВИШ „Звънче“.

Борислав ЙОРДАНОВ

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168