Рефер се стяга за мач №13 в трета дивизия ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 22 Август 2014 23:52

Арбитърът Симеон Великов ще следи за правилата на мача между Велбъжд и Конелиано

Арбитри от областната колегия в Благоевград получиха наряд за двубоя между Велбъжд (Кюстендил) и Конелиано (Герман). Главен рефер ще бъде Симеон Великов от Петрич, който ще ръководи мач №13 в своята кариера в Югозападната „В“ група, но според запознати няма да изпълнява специален ритуал преди мача заради фаталната цифра. Негови помощници са благоевградчаните Кирил Чакъров и Николай Попниколов. Четвърти съдия е Георги Иванов. Делегатското назначение взе бившия рефер Младен Благоев от София.

Волен Чинков

В този кръг съдийските началници извършиха тотална подмяна на резервните съдии. С изключение на мача в Кюстендил в останалите седем двубоя четвъртите арбитри са със статут на абсолютни дебютанти.

В най-ранния неделен мач от втория кръг, Миньор (Перник) посреща Оборище (Панагюрище). Супердербито започва от 16:00 часа и е поверено на Александър Костадинов. ТВ водещият през този сезон слезе в ранглистата на „Б“ група. Засади ще маркират Владимир Чешмеджиев и Веселин Митрушев. Четвърти съдия е Георги Николов. Столичното присъствие оформя делегатът Кънчо Димитров.

Придобилият съдийски права за „А“ група арбитър Волен Чинков бе пратен на двубоя между Сливнишки герой (Сливница) и Вихрен (Сандански). Флаговете ще вдигат колегите му Георги Минев и дебютанта Теодор Петров. Друг новобранец в третия ешелон – Вилиян Видинов ще влезе в ролята на четвърти съдия. Пратеник на БФС е Ивайло Симеонов. Всички длъжностни лица са от столицата.

Георги Игнатов

Юристът Иво Андреев ще раздава правосъдие на мача между Пирин (Гоце Делчев) и Рилски спортист (Самоков). Кариерата на столичанина в Югозападната „В“ група стартира повече от успешно през миналия шампионат с 6 мача и 2 червени картона. Лайнсмени са Пламен Ванков и Генчо Зарев. Новата вълна от арбитри ще бъде представена извън терена от Светослав Михайлов. Оценките на съдийската четворка ще напише Венцислав Давидков от Благоевград.

Иван Иванов

Кюстендилецът Емилиян Антонов ще надува свирката на мача между Спортист (Своге) и Балкан (Варвара). Срещата е под №4 за представителя на футболната Темида от града под Хисарлъка в трета лига. Интересното е, че и първия мач на Балкан този сезон бе поверен на кюстендилец – Младен Пенев. Асистентските назначения отидоха при Александър Александров и Николай Спиридонов. Четвърти съдия е Владимир Борисов. Представянето на арбитрите ще бъде следено от бившия столичен рефер Георги Янков.

Срещата между отборите на Места (Хаджидимово) и Витоша (Бистрица) бе възложена на Георги Игнатов. Защитилият докторска дисертация в сферата на съдийството университетски преподавател ще има за помощници Красимир Миланов и Георги Великов. За реда около резервните скамейки ще следи Илия Тончев. Столичната съдийска четворка ще бъде придружавана от делегата Илия Солунов от Дупница.

Първото домакинство на Струмска слава (Радомир) за сезона срещу Германея (Сапарева баня) ще бъде свирено от Иван Иванов от София. Тъчарбитри са Радко Кръстанов и Радослав Димитров. „Трансферираният“ от Смолянската областна колегия – Адриан Сюрджиев бе определен за резервен арбитър. Делегатският наряд за мача пък получи Цветан Цоков от София.